mai mammaen til to Skrevet 4. februar 2007 #1 Skrevet 4. februar 2007 http://www1.vg.no/helse/artikkel.php?artid=159841 herregud....6 kg?..da har du ikke en liten baby altså.. datteren min var en 3 mnd når hun var 6 kg..hehe
Anonym bruker Skrevet 4. februar 2007 #2 Skrevet 4. februar 2007 syns det er så teit at folk liksom "skryter" av å ha fått store babyer... Er jo ikke normalt da...
aprilspøk Skrevet 4. februar 2007 #3 Skrevet 4. februar 2007 Har ikke lest det, men enten har mamman sukkersyke - eller spist unormalt mye søtt og usunt i svangerskap. Ikke normalt med så stor fødselsvekt. Takk og pris for at jeg fikk en gjennomsnitts stor baby:)
mai mammaen til to Skrevet 4. februar 2007 Forfatter #4 Skrevet 4. februar 2007 nei var ingen av de delene.. jeg spiste døds mye snop når jeg gikk gravid.det innrømmer jeg.. men fikk jo ikke en stor baby forde..hun var 3220..født 5 dager over termin
Guttemamma til tusen :) Skrevet 4. februar 2007 #5 Skrevet 4. februar 2007 det står at hun hadde dilla på kindersjoklade de to siste mnd av svangerskapet.. tror ikke kun det er grunnen til den store fødselsvekta, både bestefaren og oldefaren til babyen var over 6 kg da de ble født.. mye med ara å gjøre der tror jeg! men så lenger nede i artikkelen at i samme uka ble det født en baby i kina på 7,2.... det er stort det!!!
Mari+Lukas06+Vilde08*fødeklar Skrevet 4. februar 2007 #6 Skrevet 4. februar 2007 Jeg spiste MYE snop, men Lukas var 3705 g og 49 cm. Så tror ikke det har noe med det å gjøre :-)
Mikroline Skrevet 4. februar 2007 #7 Skrevet 4. februar 2007 Nei, det er ikke normalt, men samtidig er det stor variasjon i hvor mye babyer veier ved fødsel. Jeg leste artikkelen og så bilde av mor, og hun så ikke ut som en som hadde fråtset vilt i søtsaker under graviditeten. Hun så helt normalvektig ut i ansiktet ihvertfall. Sukkersyke hadde hun heller ikke, det var selvfølgelig sjekket. Men i hennes familie ble det født store babyer, og det er jo selvfølgelig arvelig det også. Synes det er dumt å dømme alle som får store babyer til å ha spist mye søtt og usunt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå