~hope~ i 7.himmel Skrevet 3. februar 2007 #1 Skrevet 3. februar 2007 Hvor mye trener dere nå som dere er gravide?og evt hva/hvordan? Føler at jeg burde trene mer enn jeg gjøre,samtidig så er jeg stolt av den lille daglige gåturen.Er redd jeg er i for dålig form til fødselen.
Love my kidz Skrevet 3. februar 2007 #2 Skrevet 3. februar 2007 Før jeg ble gravid var jeg nesten daglig på 3t og gikk på tredemølle. Av og til tok jeg styrke. Jeg følte meg for kvalm og sliten i 1.tri til å være der, og nå i 2.tri føler jeg at jeg har nok med å gå til og fra jobb. Den turen tar 20 minutt hver vei. Jeg har ikke overskudd til mer, har kveldsjobb og sover lenge utover dagen, så egentlig blir det ikke tid heller. Jeg synes det er bra med daglig gåtur jeg, jeg føler i allefall ikke at jeg trenger mer trim. Tror nok det vil gå bra med fødselen vår ja =)
Spira31 Skrevet 3. februar 2007 #3 Skrevet 3. februar 2007 er i 14 uke (15 til mandag)... har nettopp begynt å trene pilates..går på sånn introduksjonskurs.Var på tirsdag og torsdag denne uken, samme opplegg neste uke... merker det tar ja... men er så trøtt og uggen enda! Lei...... burde vel kanskje dra og svømme litt som jeg gjorde før, men har ikke kommet så langt enda... og så lurer jeg på hvor lenge man f.eks kan ligge på ryggen og gjøre øvelser? Eller er det med at man ikke skal ligge på ryggen bare om natten? syns allerede det er litt ubehagelig å ligge på magen å gjøre øvelser... klem
~hope~ i 7.himmel Skrevet 3. februar 2007 Forfatter #4 Skrevet 3. februar 2007 hmm.ja,det er bakdelen med å bo på bygda-har ikke noe pilates for gravide,eller annen spes tilpasset trening for gravide.vanlig pilates anbefales jo ikke pga alt trykekt på mage/bekken.tenkte på bassengtrim,men med ryggen full av kviser,er ikke det særlig fristende. Får håpe det er nok med den lille gåturen.har vært streng med den værtfall,gått hver eneste dag.
engutttil=) Skrevet 3. februar 2007 #5 Skrevet 3. februar 2007 trene to gang i uka på Friskhuset! trene aerobic og step. så lenge eg klare det så blir eg å trene!
Gjest Skrevet 3. februar 2007 #6 Skrevet 3. februar 2007 Trener ikke noe jeg. Men skal begynne snart!
Bergene Skrevet 3. februar 2007 #7 Skrevet 3. februar 2007 Hører jo til inne på 3 trimenster. Men svarer likevel. Trener ikke i det hele tatt. Men jeg går tur, ikke alltid hver dag da. Men går ofte tur 1 times tid, flere ganger i uken.
#Aurora har tre gutter# Skrevet 3. februar 2007 #8 Skrevet 3. februar 2007 trene og trene.Jobber fullt og er da veldig aktiv i jobben.Ellers så er jeg mye ute og går tur med hunden om dagene.Men merker at formen her forandret seg.Har spillt aktiv handball før og merker stor forskjell på kondisjonen.
Gjest Skrevet 3. februar 2007 #9 Skrevet 3. februar 2007 Eg går på yoga ein gong i veka (men det er jo ikkje akkurat TRENING då, meir pusting eigentleg) og aerobic ein gong. Har gått litt på gravidtrening, men syntes det var ganske kjedeleg, så skal prøve å finne på noko anna i staden. Symje eller noko... Får jo effekt av 30 min gange dagleg - det er MYKJE MYKJE betre enn ingenting!!
*Muffin* og mini Muffin * Skrevet 3. februar 2007 #10 Skrevet 3. februar 2007 Jeg skal svømme til uka jeg skal også være med på en sånn "aerobic" time. Så det blir spennende å se hvordan det er.
Anonym bruker Skrevet 3. februar 2007 #11 Skrevet 3. februar 2007 Trener aerobic 3 ganger i uka, men kjenner at det begynner å blir tungt nå (er 25 uker på vei). Tilpasser selvfølgelig tempoet, og noen øvelser kan jeg ikke gjøre pga struttende mage. De dagene jeg ikke trener passer jeg på å gå tur i rask gange minst en time. Dette er barn nr 4 og jeg vet av erfaring hvor mye jeg har igjen for å holde formen oppe etter fødselen. Med de to første trente jeg ikke i det hele tatt hverken før eller under svangerskapet, og da tok det mye lenger tid å komme seg igjen. Men folk er selvsagt forskjellige!!! Noen spretter rett tilbake i form etter fødselen uten å trene et eneste sekund. Det gjelder desverre ikke meg...
2store1liten-kanskje en til.. Skrevet 3. februar 2007 #12 Skrevet 3. februar 2007 Løper ca 3 ganger i uka, noe jeg har gjort de siste 5 årene. Tilpasser tempoet etter formen, så går litt saktere nå. MEN, kjenner det er utrolig godt å holde seg i form og er sjeleglad for at formen er så fin. Har merket lite til graviditeten så langt, er 17+5 i dag. Håper bare det fortsetter slik, men regner med løpinga begrenser seg selv etter hvert... Skal prøve litt spinn og raske gåturer fremover. Har ikke gått noe opp i vekt så langt heller;-)
Twins i magen <3 Skrevet 3. februar 2007 #13 Skrevet 3. februar 2007 Før jeg ble gravid både gikk jeg en times tid så og si hver dag, pluss at jeg var på sats et par-tre ganger i uken. Men pga blødninger i 1 tri turte jeg ikke å trene, men gikk en del turer da.... etter jul kjøpte jeg nå kort på 3t, og målet er spinning et par-tre ganger i uka. Har bare vært en gang denne uka. Regner med jeg tåler det, i og med at jeg bestandig har trent jevnlig over mange år, bortsett fra i 1 tri
VinterSol+2 Skrevet 4. februar 2007 #14 Skrevet 4. februar 2007 Uff, så og si INGENTING! Er på skolen hver dag fra 08 til 17, (noen ganger mindre, noen ganger mer) og etter det er jeg helt ødelagt! I tillegg jobber jeg helger, men da står og går og løfter jeg 7 timer i strekk om dagen da, så jeg prøver å tenke på det som trim. I tillegg til at jeg prøver å gå mye i trapper og reise meg og gå mye på skolen. Men ting er så mye mer tiltak enn før! 10 000skritt om dagen var ikke noe proble tidligere, for jeg sitter sjelden stille lenge av gangen.. men nå merker jeg at jeg sitter mer og mer stille! Før trente jeg i basseng to ganger i uka,men her hvor vi bor nå finnes det jo ikke noe tilbud! Skal jeg svømme er eneste mulighet en kveld i uka seint på kvelden.. Amenneske som jeg er er jeg skutt jeg, når klokka er over sju.. Skummelt å gå ute nå om dagen og! Bare holke. Har kjøpt meg ispigger til å ha under skoene da, ettersom jeg ikke kjører bil og dermed må gå for å komme meg rundt. Får håpe kroppen klarer jobben likevel! Så skal jeg ut og gå masse når det blir varmt i været, og ikke minst med vogna når babyen kommer!
benedicte&smiley Skrevet 4. februar 2007 #15 Skrevet 4. februar 2007 vel... jeg føler ikke at jeg får noe ut a treningen nå, er i 25 uke nå.. det blir bare noe halt noe... man skal jo lissom ikke presse seg selv så mye, så jeg skal fryse treningsabonnementet mitt nå... trenger det vel mer etterpå jenter:) men jeg er alene med en gordonsetter, han krever sitt, så med 4 turer om dagen + oppussing holder for meg!!!
MillaMia Skrevet 4. februar 2007 #16 Skrevet 4. februar 2007 Hei! Jeg trener spinning 2 ganger i uka og styrketrening 2 ganger i uka. I tillegg prøver jeg å gå så mye jeg kan, men jeg tyr altfor ofte til bilen;=) Hadde ambisjoner om Pilates for Gravide en gang i uken i tillegg, men jeg klarer aldri å skaffe barnevakt.
Søtnosmamma Skrevet 5. februar 2007 #17 Skrevet 5. februar 2007 Trener nesten som før, bare litt mindre. Aerobic, step, spinning og styrke. Før var det hver dag, nå er det vel minst 4 ganger i uka. Hovedforskjellen er at alt ubehagelig er blitt kutta og og klærne er litt større.
fellesferiebarn & novemberbarn Skrevet 5. februar 2007 #18 Skrevet 5. februar 2007 Jeg trener 3 ganger i uka, sånn som før, men passer på at pulsen ikke blir så høy som tidligere. Pulsen skal helst ikke over 80% av maks, har jeg lest. Men, jeg leste i et innlegg her, noe om at man ikke skal ligge på ryggen om natta??? Det har jeg ikke hørt noe om, hva kan skje da?
ancka Skrevet 5. februar 2007 #19 Skrevet 5. februar 2007 Jeg jobber 100% stilling i militæret. Noen dager er jeg ferdig til 4 og andre dager ikke før 10 på kvelden, det varierer veldig, men jeg får også trene i arbeidstiden. Trener 5-6 ganger i uka og går i tillegg lange turer 3 ganger i uka (minimum en time i raskt tempo).Trener alt fra løping, til rask skigåing, styrke og svømming Er i uke 26 nå og har trent som dette gjennom hele svangerskapet hittil. Det har ikke vært noen problemer med noe som helst og jeg er overbevist om at det å holde seg i form og være aktiv, er nøkkelen for å ha et problemfritt svangerskap (ihvertfall for meg). Føler meg mye mer opplagt og i form og må innrømme det er deilig å ikke ha gått opp mer enn 5 kg fra jeg ble gravid også..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå