Gå til innhold

Hva hvis hodet ikke fester seg?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Da jeg var hos jordmor denne uka hadde hodet ikke festet seg (35+1). Er det et problem om det ikke gjør det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hodet kan feste seg helt frem til du er i fødsel - ikke noe å bekymre seg for :-)

Skrevet

Jeg er 38+4 og hodet har ikke festet seg. Jordmor er ikke bekymret og sier det kan skje rett før fødsel.

Skrevet

Jeg er 37 + 4 og min har ikke snudd seg engang..

Skrevet

Jeg har termin i morgen, og hodet har ikke festet seg. Det er vanlig hos flergangsfødende. Det er ikke et direkte problem, men dersom vannet går så kommer det mye vann - ikke bare litt som siver ut. Dessuten må man legge seg ned, det er fare for at navlestrengen faller ned. Så, ikke farlig, men jeg opplever det som litt begrensende at jeg kanskje må legge meg rett ned på gata etter at det har plasket ut en liter fostervann, hehe.

Skrevet

Er førstegangs 35+3 og min har ikke festa seg. Hodet ned iallefall siden rundt uke 30, og klarer forhåpentligvis ikke snu seg nå:)

 

Tror jeg skal gå til innkjøp av "tisselaken" som jeg har sett andre her inne gjort... Tilfelle nurket mitt ikke vil feste seg og vannet skulle finne på å gå på natten... Har ikke råd til ny seg nå!!:)

Skrevet

Vet det praktiseres litt ulikt, men jeg fikk i alle fall beskjed om å legge meg ned pga. problematikken med navlestrengen som en nevner her.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...