Anonym bruker Skrevet 2. februar 2007 #1 Skrevet 2. februar 2007 Uff, føler meg så slu...De siste dagene har jeg vært sååå fysen på noe hele tiden...! Med en gang sambo drar ut, gransker jeg alle skap. Tror det eller ei, det er sunne ting jeg fyrer innpå..Men det er jo mengden jeg engster meg over. 10 knekkebrød,2 appelsiner, 4 kiwi, 2 yougurt og det bare 1 time etter en god sunn frokost. Hva er det som skjer...? Må ha noe heeele tiden....(
Anonym bruker Skrevet 2. februar 2007 #2 Skrevet 2. februar 2007 Spiser du sunt, er det ingenting å bekymre seg over :-) Forbrenningen din har kanskje økt og det er naturlig at man vil spise litt mer og oftere enn før. Det der svinger gjerne gjennom svangerskapet også, så om du har en periode hvor du spiser mye, er det ikke noe du trenger å bekymre deg over. Særlig ikke når det er snakk om sunn mat :-)
Anonym bruker Skrevet 2. februar 2007 #3 Skrevet 2. februar 2007 Jeg ville nå si at hvis du er overvektig burde du nok passe deg litt.
Regnbuemor til 2 Skrevet 2. februar 2007 #4 Skrevet 2. februar 2007 Må du spise, så må du det. Jeg gjorde også sånn en par uker, men så gikk det over igjen. Nå klarer jeg nesten ikke spise noe. Blir fort mett, og er det lenge nå. Tror du kan ta det helt med ro...
*Angelface* Skrevet 2. februar 2007 #5 Skrevet 2. februar 2007 Ja, føler meg sulten hele tiden..Og lenge siden jeg har følt metthetsfølelsen...Er ikke akkurat tynn, så må kanskje passe på antall kcal pr dag...Uff..
mamma til Rinde,Luna og Storm Skrevet 2. februar 2007 #6 Skrevet 2. februar 2007 for en lite trivelig kommentar fra den anonym nr.2.. hun spiser jo bare sunt!!! man må da spise det man føler for når man er gravid..det sier både lege og jordmor!! kroppen trenger som regel det som den gir uttrykk for,så om man får sinnsykt lyst på banan så spis alle de bananer man føler for!! jeg føler meg mye mer sulten nå enn for ett par uker siden,og jeg spiser det jeg har lyst på.. har enda ikke lagt på meg noe særlig! vi er da for pokker gravide,vi må da få lov til å kose oss!! =)
Gjest Skrevet 2. februar 2007 #7 Skrevet 2. februar 2007 Spis til du sprekker sir nå jeg... Du er gravid, da har du lov:) Det er jo en grunn for at du er sulten! så lenge det er sunne ting du spiser så ingen fare, masse masse vitaminer til deg og babyen:) Hun i nummer 2 er sikkert bare redd for å legge på seg litt!
9nah Skrevet 2. februar 2007 #8 Skrevet 2. februar 2007 såklart er det 1000 ganger bedre å stappe i seg youghurt, frukt og knekkebrød enn sjokolade og potetgull, men man legger jo på seg av det og, og dersom man er overvektig fra før bør man jo prøve å kontrollere det. dette er jo til både barnets beste (er mye sukker i frukt og youghurt! og) og til mors beste. ingen vil vel legge på seg unødig mye som man da kanskje ønsker å kvitte seg med igjen etter fødselen. det er forskjell på å døyve sult og å gi etter for 'alt man fyser på'.
Anonym bruker Skrevet 2. februar 2007 #9 Skrevet 2. februar 2007 Det er slett ikke sikkert man legger på seg av det. Dersom forbrenningen har økt, og man spiser litt mer i en periode, er det neppe noen fare for å legge på seg i store mengder. De kiloene man legger på seg av å spise sunt går dessuten lettere av enn de kilo man legger på seg av å spise usunt. Det sukkeret man får fra frukt er laaangt fra så farlig som det man får i seg fra godteri og sjokolade, pluss at frukt inneholder en masse vitaminer og antioksidanter, så kan ikke tenke meg til at det skal på noen måte være noen risiko for å få i seg så mye frukt at det kan anses som skadelig inntak av sukker!
Gjest Skrevet 2. februar 2007 #10 Skrevet 2. februar 2007 Der tar du desverre litt feil, anonym. Kcal er kcal, og for mange av dem er for mange. Spiser du for mye sukker til at kropen klarer å gøre seg nytte av det, lagres dette som fett rundt om i kroppens vev. Ja, det finnes mange forskjellige former sukker, men dette klarer kroppen stort sett å gjøre om til den typen kullhydrater/sukker kroppen trenger. Det som blir igjen, uavhengig om det var fruktose, sukrose, laktose osv. lagres som fett. En skal selvfølgelig spise veldig mye mer av frukt enn sjokolade, for at det blir alt for mye sukker som igjen lagres som fett, men spiser du nok frukt, kan du faktisk legge på deg av det også. Og all type sukerinntak påvirker blodsukkernivået. Noen typer får det til å svinge mer drastisk enn andre, men det er feil å tro at frukt ikke påvirker det i særlig grad.
Fire småtroll Skrevet 2. februar 2007 #11 Skrevet 2. februar 2007 Jeg er også inne i en sånn periode, blir liksom ikke mett, er småsulten hele tiden. Men jeg prøver å holde meg til 4-5 måltider om dagen da, og ikke noe særlig mer til hvert måltid enn før graviditeten. Men litt ekstra blir det ja, og ingenting er bedre enn is mot halsbrannen om kvelden :-) De dagene jeg sklir helt ut og føler jeg har spist dobbelt så mange kalorier som jeg trenger går jeg en tur om kvelden, 30-45min med frisk luft, det føles kjempegodt, uansett hvor sliten jeg følte meg før jeg gikk ut.. Det går nok bra med deg også, snart er magen så stor at det bare er bitteliten plass i magesekken på toppen, da blir det mindre spising..
Hva skjer'a?♂ Skrevet 2. februar 2007 #12 Skrevet 2. februar 2007 Det er faktisk viktig å holde seg noså slank under svangerskapet. Det er godt dokumentert at overvektige har mye tyngre svangerskap med flere komplikasjoner og vanskligere fødsler. Å være gravid er ingen unnskyldning for å "kose seg" med alle matutskeielser en føler for. Skal selvfølgelig spise næringsrikt men ikke nødvendigvis i store mengder.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå