ViSkalBliEnTil Skrevet 2. februar 2007 #1 Skrevet 2. februar 2007 Er det vanlig at babyen i perioder, da mener jeg dager, er roligere. Synes det har vert mye liv siden jeg begynte å kjenne noe i uke 18, men nå de siste dagene har det bare vert et par spark i løpet av dagen. Blir bare litt bekymra for at det skal være noe galt. Er i dag 23-6
Én til Skrevet 2. februar 2007 #2 Skrevet 2. februar 2007 Tror absolutt ikke du trenger å uroe deg. Jeg mener å ha lest at man ikke skal kjenne regelmessige spark før i uke 28, eller noe sånt. Er selv i uke 21 og noen dager er lille jenta kjempeaktiv, men i dag har jeg ikke kjent så mye som litt kribling engang. Så det er nok helt normalt :-)
mammaen te Noa:) Skrevet 2. februar 2007 #3 Skrevet 2. februar 2007 Hei Eg og har hatt det sånn. Va kjempemasse heil te nå. Di siste dagane har det vore ganske lide. Jordmorå seie eg bare ska ta det me ro.. men eg og kjenne eg blir litt bekymra te tider.. e jo første gang eg e gravid, så vett ikkje ka så e normalt. E ca like langt på vei som deg.
sivetass Skrevet 2. februar 2007 #4 Skrevet 2. februar 2007 Ikke for å skremme deg, men hadde ei venninne som opplevde det samme, men noe senere i svangerskapet(uke29-30). Der var det noe galt med navlesnora, så det ble keisersnitt og prematurbarn (som har klart seg helt topp!!!) Hadde det generelt vært lite sparkingfrem til nå, hadde det ikke vært noe problem, men siden det er blitt en endring, er det vel anerledes..? Tror jeg leste det et sted... Man skal visst telle spark fra ca uke 26, tror jeg... Er du engstelig, så ring legen/JM/føden og hør... Bedre med en gang for mye enn for lite, er min erfaring... Likevel stor mulighet for at det ikke er noe galt, men greit å forsikre seg, da... Lykke til!!!
ViSkalBliEnTil Skrevet 2. februar 2007 Forfatter #5 Skrevet 2. februar 2007 Jeg får se det an i løpet av helgen, hvis det fremdeles er like rolig så får jeg ta en tlf til jm. Takk for tilbakemelding alle sammen :-) x fingrene for at alt er som det skal.
rosemor72 - endelig mamma :) Skrevet 2. februar 2007 #6 Skrevet 2. februar 2007 Alt er nok som det skal Baby'n har sikkert snudd seg og ligger slik at du ikke kjenner alt den gjør. Spark mot ryggen f.eks kjenner ikke de fleste før noen uker senere. Tell trivselen går ut på å telle spark fra uke 28 på de tidene av døgnet babyen pleier å være aktiv - og det er jo en måned til for deg enda
VinterSol+2 Skrevet 2. februar 2007 #7 Skrevet 2. februar 2007 husk at babyen din nå har fått seg søvnrytme da.. så den kan bare være litt trøtt, ha snudd seg, el. Det står en del råd inne på babyverden.no og i svangerskapsboken om hva du skal gjøre dersom du er bekymret pga mindre liv enn normalt. Da bør du sette deg på et rolig sted, kanskje strekke ut magen litt, drikke et glass kald saft og "invitere" babyen til å leke litt med deg. Se om ikke dte hjelper du;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå