Gjest Skrevet 1. februar 2007 #1 Skrevet 1. februar 2007 Snuppa mi ruller nå alle veier, men åler seg ikke og krabber ikke. Flere rullere der ute?
morromedunga Skrevet 1. februar 2007 #2 Skrevet 1. februar 2007 hei hei!! nå ruller lillegutt,han har snudd seg fra rygg til mage en stund,og nå de siste dagene har han snudd seg tilbake!!også dytter han seg bakover!!!)
Gla-mor Skrevet 1. februar 2007 #3 Skrevet 1. februar 2007 Nei, han er ikke så interessert i forflytte seg, så han har ikke oppdaget at det går an å rulle seg bortover. Snur seg bare fra rygg til mage av og til (en sjelden gang). Vet ikke helt om jeg skal være bekymret for at han er sen? 6 mnd kontrollen på helsestasjonen ble utsatt til 7 mnd, så jeg får vel høre med helsesøster/lege da. Hva synes dere?
*bolla pinnsvin* Skrevet 1. februar 2007 #4 Skrevet 1. februar 2007 Tror ikke det er så mye å bekymre seg over. På bim-gruppa vår er det 14 babyer på 6-11 mnd og de utvikler seg forskjellig alle sammen. Husker for litt siden at to av dem var ca 7 mnd. Hun ene kunne krype og komme seg opp og stå av seg selv, mens han andre ikke rullet eller noe. Nå er begge to i full vigør og raser rundt som noen gærninger )
Sanna&Simen Skrevet 1. februar 2007 #5 Skrevet 1. februar 2007 Niks, null rullings her;) Men sitter helt selv da:)
Gjest Skrevet 1. februar 2007 #6 Skrevet 1. februar 2007 Da er han sterk iallfall da, mye sterkere enn potetsekken min:-) Ikke tegn på å ville sitte alene.
Gla-mor Skrevet 1. februar 2007 #7 Skrevet 1. februar 2007 Ja regnet med det. Barna er jo så forskjellige i personlighet også. Han er jo flink til å sitte (bare med litt sidestøtte for sikkerhets skyld). Misliker VELDIG å ligge på magen, så det er vel ikke så rart at han ikke vil snu seg på magen......
mummiboy 21.07.06 Skrevet 1. februar 2007 #8 Skrevet 1. februar 2007 Her rulles det til alle sider, frem og tilbake. Kommer seg også litt frem, men det går mest bakover og til sidene ( åler seg rundt og rundt liksom )
Benni-min Skrevet 1. februar 2007 #9 Skrevet 1. februar 2007 Nei, her rulles det ikke ennå, men fysioterapeuten skal lære han det etter hvert.
fjolla Skrevet 1. februar 2007 #10 Skrevet 1. februar 2007 Her rulles det alle veier, begynner å rulle nesten før jeg får lagt henne ned på ryggen på gulvet. Kommer seg ikke så mye fremover når hun ligger på magen, mest bakover, og kun når hun ligger på parkettgulvet og ikke på matten sin. Åler seg rundt sin egen akse når hun ligger på magen, og er så flink att
♥Tiny Skrevet 1. februar 2007 #11 Skrevet 1. februar 2007 Her rulles det alle veier og dyttes bakover..
2010barn :) Skrevet 1. februar 2007 #12 Skrevet 1. februar 2007 Ruller ikke selv, men skyver seg bakover på parketten og rundt i ring. Sitter nesten selv. Ikke nødvendig å bli stresset for at de ikke ruller. Det er individuelt. På hs sjekker de at de er blitt sterkere i ryggen og kan ligge på magen og løfte hodet godt opp.
Hoppetussa Skrevet 1. februar 2007 #13 Skrevet 1. februar 2007 Nei, hun ruller ikke noen veier, bare til siden. Men hun løfter rumpa og det virker som om hun snart er krypeklar.
Hoppetussa Skrevet 1. februar 2007 #14 Skrevet 1. februar 2007 1 av 7 babyer i barselgruppa ruller, og hs sa at min Ingrid absolutt ikek var seint ute da jeg nevnte at hun ikke rullet for to uker siden.
Hoppetussa Skrevet 1. februar 2007 #15 Skrevet 1. februar 2007 Bare for å si det: jeg verken rulla eller krøp, men gikk da jeg var 10 mnd!
Hufsla Skrevet 1. februar 2007 #16 Skrevet 1. februar 2007 neida neida.... Hun har rullet fra rygg til mage en gang, motsatt vei en fire fem ganger. Hun kan ligge på siden, men kommer ikke lenger. Hun skyver seg bakover da, så hun får ikke tak i noen av lekene sine stakkar:-)
Gjest Skrevet 1. februar 2007 #17 Skrevet 1. februar 2007 Eldste jenta mi rullet bare, ville ikke krabbe. Hun begynte heller å gå da hun var 13 måneder, regner med denne snuppa gjør det samme.
Gjest Skrevet 1. februar 2007 #18 Skrevet 1. februar 2007 Her rulles det, tror hun ligger mest på magen... prøver å komme seg opp på alle 4, men har ikke helt skjønt det, ser mer ut som om hun er opp på alle 3 :-)
25.nov.08 og 14.07.06 Skrevet 1. februar 2007 #19 Skrevet 1. februar 2007 Her rulles det alle veier, mye dunk med hodet i gulvet, men lite grin. Idag satt han å gynga på knea som vanlig og hoppa litt frammover og plutselig kom han seg i sittestilling. Han var så stolt og glad og ville ikke sove mye etter 12 idag, bare ville jumpe på gulvet å kose seg med å komme litt høyere opp. Gøy hehe!!! Stolt mamma filme det hele!
tre små:-) Skrevet 1. februar 2007 #20 Skrevet 1. februar 2007 Hun ruller og bakker inn mot lekene - men framover går det ikke;-) Hun har kommet seg opp på alle fire, men enda ikke funnet ut hva det skal være godt for!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå