Gå til innhold

November: Gode tips til sunnere skapsnoking?


Anbefalte innlegg

Jeg er en skikkelig skapsnoker, spesielt på kvelden. Alt går ned! Noen gode tips til god, sunn snacks jeg kan erstatte med?

 

Jeg prøver og spise oppskjært eple og minigulrøtter istedet av og til, men trenger flere alternativer...

Fortsetter under...

For å gjøre de minigulrøttene litt mer spennende kan du kjøpe deg naturell yoghurt og en dipblanding. Veldig godt å dippe gulrøtter, blomkål, agurk, stangselleri og kål oppi der:)

 

Også funker det bedre med ananas og sånne frukter i stede for eple og sånn synes jeg.. smaker mye mer og er saftig og godt:)

 

Nøtter er jo ganske sunt..sunnest om de ikke er saltet ol da.. Kjøp sånne peanøtter som fortsatt er med skallet på.. Så blir det litt et tidsfordriv ogsåå, å sitte å knekke og skrelle de..

 

Er skikkelig dårlig på sunn snacks selv.. det vil aldri blir det samme å gå og hente et eple som det å sette til livs en sjokolade eller litt potetgull.. Men man må jo prøve, gang på gang..:) En dag så kanskje det funker..hehe..liksom:)

Ha ha, ja det er sant! Vi jobber med å tømme skapene for alle usunne rester etter jula. Fremover er planen å begrense snop til helgene - helst bare lørdager. Men hvis jeg skal klare det, må jeg ha avvenning med sunn snacks i ukedagene ;)

Kjenner til det:0). Er blitt altfor glad i snop - kjenner at jeg må ha erstatning for røyken....Jeg har begynt å legge alt godteriet i et kjøleskap jeg har i garagen. Der har jeg verken tid eller ork til å gå ut. Har funket ganske greit til nå:)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...