Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Du svarte meg på et innlegg om mensen etter ma. Takk for svar! Du sier jeg kan blø/spotte litt rundt eggløsning. Det har jeg aldri gjort før, men kan noe sånt endre seg etter en ma???? Kanskje dumt spørsmål, men er så lei av at kroppen ikke er tilbake i riktig modus.

 

Klem

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja det kan endre seg.

 

Jeg fikk positiv EL test en drøy uke etter MA (først 1 dag neg så pos) men etter det så tok det fire måneder før EL kom tilbake og da ble jeg stressa nok til at det bare ble verre. Det beste er selvfølgelig å bare slappe av og tenke på noe annet men alle vet at det er lettere sagt enn gjort. Men kan man bestemme seg for å ta 2 mnd pause så kan det være løsningen i seg selv. Eller akupunktur mot stress :-)

 

Ved stress kan man feks få lengre syklus, feks seks uker, og så hvis man blør litt ved EL så tror man at man kanskje har en syklus på 3 uker. Akkurat det leste jeg i boken som pernille.info baserer sin hjemmeside på. Hun som har laget den har fanget det meste vi trenger å vite.

 

Men noen kan visst bruke spotting ved EL som "bevis" på at de har hatt EL.

 

Forvirra? :-) Ikke etter å ha pratet med....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...