Gå til innhold

Keisersnitt første gang, hva med neste?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg tok keisersnitt i april 06. Hvor lang tid etter MÅ man ta det når man skal føde igjen.

Og er det lettere å få det andre gangen? Noen som har erfaringer med det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg fikk haste-snitt i nov 05, fikk da beskjed om at jeg ville kunne føde normalt neste gang. De sa ingenting om at jeg måtte ta ks hvis jeg ble gravid igjen fort. Nå har jeg termin i juni, og ingen har sagt jeg må ta det. Så i utgangspunktet skal jeg føde normalt denne gang.

 

Om det er lettere å få det neste gang vet jeg ikke, det vil nok også variere fra plass til plass og lege til lege. Jeg får det hvis jeg vil, men det henger nok mer sammen med en dramatisk fødselsopplevelse første gang og vanskelige tanker ift fødsel i starten av dette svangerskapet..

Skrevet

Hvis du har hatt ett ks må du ikke ha flere ks, men hvis du har hatt to ks får du ikke lov å føde normalt

Skrevet

Haste snitt nov 05 her også og håper på vaginall fødsel neste gang..

Skrevet

Jeg tok også KS i april - nå skal jeg ha Ks i april igjen:-)

 

Håper jeg skjønte spørsmålet ditt. Du må vente til du får mens først, så kan du ta Ks ett år etter hvis du vil.

Jeg måtte til samtale og fortelle legen om årsaken, og så fikk jeg dato med engang. Det er litt lettere å få Ks andre gangen.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...