Gå til innhold

Vekt ved 6 uker


Moniken, mamma til 3

Anbefalte innlegg

Jeg var på seksukerskontroll på mandag, og da hadde Ask gått opp fra 3265 g til 4950 g. Synes det høres mye ut å gå opp 1685 g på seks uker (er bare glad for det, altså). Hadde vært morsomt å høre hvor mye de andre desemberbarna veide ved seksukerskontrollen..

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7943349-vekt-ved-6-uker/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Annonse

Annonse

Reagerte de på at det var mindre enn 1 kilo? Noen av helsesøstrene her mente at det var ALTFOR lite, men min mente det var viktigere å se på snittet og at det går mer og mer opp for hver uke (i begynnelsen gikk hun gjerne opp 50 gram i uka, mens hun nå er oppe i 150 gram)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7943349-vekt-ved-6-uker/#findComment-7959373
Del på andre sider

Nei hun var fornøyd med det. Frida gikk ned etter at vi kom hjem før vi fant ut at hun fikk for lite mat. Så vi var litt oftere til veiing en periode. Men nå går det riktig vei hele tiden, og hun er frisk og fin ellers. De ser på det også. Så lenge allmentilstanden er fin så får barnet nok næring.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7943349-vekt-ved-6-uker/#findComment-7960377
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...