Fikk gutt 010607 Skrevet 25. januar 2007 #1 Skrevet 25. januar 2007 Er det noen som har erfaring eller kjenner noen som har erfaring med morkakeløsning. Har dere blitt gravide igjen etter det, og hvordan forløp svangerskapet da? Hva skjer hvis morkaken løsner og man ikke begynner å blø? Har hørt at det kan skje. Kan det være farlig for mor??? Håper på flere svar
drømme* Skrevet 25. januar 2007 #2 Skrevet 25. januar 2007 Hei :-) Hører ikke til her inne riktig ennå, men leste innlegget ditt og tenkte jeg skulle svare på det. Da jeg fikk nr.2 fikk jeg morkakeløsn. 6 uker før termin.Jeg fikk rier som de prøvde stoppe men det gikk ikke . Jeg fikk styrtblødning, så de forløste med keisersnitt. Det gikk bra med både meg og gutten. Det tok maaange år før jeg ble gravid igjen.. Jeg vet ikke hvorfor jeg ikke ble gravid .Jeg hadde to SA, men nå er jeg gravid igjen og alt ser ut til å gå bra. Jeg får god oppfølging hos lege .
Mams til Ronja har fått Aurora Skrevet 25. januar 2007 #3 Skrevet 25. januar 2007 Ikke jeg, men ei venninne opplevde at morkaken løsnet i uke 33. Hun fikk styrtblødning. Hun ble sendt med legehelikopter til Tromsø (bor i en liten bygd oppi der). Gutten hennes ble tatt med keisersnitt 20 min etter hun kom til sykehuset. Alt gikk bra med mor og barn. Mener å huske at det var 3/4 av morkaka hennes som var løsnet. I januar i fjor fikk hun ei jente som hun fødte vaginalt 1 dag etter termin. Det er litt over 3 år mellom de to barna. Hun fikk ekstra oppfølging gjennom svangerskapet, det ble sett på som ett risikosvangerskap. Ang at du ikke trenger å blø aner jeg ingenting om. Men velger å tro at de aller, aller fleste blør hvis det skjer noe slik.. Men sjansen er jo veldig liten da.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå