Gå til innhold

På termin og 4 timer.Fødselshistorien min


Anbefalte innlegg

Skrevet

16.01.07 kl.12.28 kom lille Andrea til verden.På termin. Vi trodde jo vi skulle gå lenge over så vi var lite forberedt.

 

Kl.08.15 gikk slimproppen. Eg steller meg og spiser frokost og går på tur med hunden. Litt kvalm og vondt i mage og rygg. Ringer KK, de sier det kan gå 14 dager til. Eg teller rier ca 3-4 min mellom hver.

 

Kl 09.45 Vekker samboeren.Ringer KK igjen men de mener det kan gå en stund til så vi må bare fortsette å telle. Eg finner en bøtte og spyr, da eg reiser meg går vannet. Samboeren ringer KK og no får vi komme. Han pakker resten av baggen og gjør klar hunden,meg og seg selv.

 

Kl 1100 kjører vi. mange vonde rier i bilen og vannet renner og renner.

 

Kl 11.30 ankommer vi KK. Får en grei jordmor og en student. Vi går på storken. De spørr om eg vil ligge i badekar, eg svarer ja. men før det må de sjekke åpningen. Full åpning. Så ingen badekar og ingen smertestillende. Smertene er veldig vonde og riene komer ofte. Samboeren er kjempe flink og sier mange fine ord og støtter og hjelper meg.

 

Kl 12.28 Da kom Andrea til verden. 50 cm og 3330 g

Helt perfek og kjempe søt, men eg er kjempe sliten og klarer nesten ikke og glede meg over det som har skjedd men det tar ikke lange tiden så tar hun puppen og mor slapper av.

 

Det hele gikk veldig fort til å være første mann. Men vi er veldig glad det er over og vi koser oss masse alle fire.

athea

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

så bra at det gikk så fort :D

misunner deg der,håper virkelig det går like ens for meg ;))

dere må kose dere masse og lykke til :D

Skrevet

Gratulerer så mye! Deliig at det gikk såpass fort :)

Kos dere!!!

Skrevet

Gratulerer så mye!

 

Får alltid tårer i øynene av disse fødselshistoriene..

 

Lykke til videre. Kos dere!

Skrevet

Høres ut som en kjempeflott fødsel. Gratulerer så mye, kos dere videre:)

Skrevet

Gratulerer!!! For en fin historie!!

Har selv 78 dager igjen, så nå sitter jeg her å tørker tårer å kjenner brystene lekker mens jeg leser om fødselen din! Å, gleder meg til det er vår tur!!!=)

 

Velkommen til verden til jenta deres og gratulerer til dere to , stolte, foreldre:)

Skrevet

gratulerer med den lille pia:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...