Gå til innhold

Til dere som har flaskebarn


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Flasken må kokes for hver gang den blir brukt med melk i, ja.

Dette fordi melkebakterier er svært hissige, de formerer seg kjapt.

 

Annet spørsmål til dere med flaskebarn, hvor mye spiser de pr måltid når de er ca 6 uker ?Skal ha barnevakt noen kveldstimer på onsdag (bursdag!!) og aner ikke hvor mye han tar nå.

 

Heisann.

Vasker flaskene godt jeg for hånd eller i oppvaskemaskin. Og deretter har jeg dem i mikrosteralisatoren(kjempegreit) ble ganske lei av å koke opp flasker hver dag!

 

Jenta mi på 3 uker spiser mellom 80ml og 120ml til hvert måltid. Hadde nok jaffal laget opp 150 ml til barnevakten om jeg var deg Bratsj:)

Annonse

Jenta mi på snart 6 uker og 3700 g spiser mellom 60-110 ml per måltid. Spørs litt hvor stor babyen din er, de regner ca at babyen spsier 15% av kroppsvekten i døgnet, så kan du dele den summen på antall måltider for å se ca hvor mye han spiser per måltid.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...