mature42 Skrevet 20. januar 2007 #1 Skrevet 20. januar 2007 Hei, Jeg lurer på når man tidligst kan ta testen etter innsetting? Jeg selv satt inn inn to egg 11 jan og skal ta testen den 24 jan..men er så spent!!
Marisal Skrevet 20. januar 2007 #2 Skrevet 20. januar 2007 Hei, jeg også er så spent, var så vidt jeg ikke gikk for på apoteket i sta for å kjøpe test. Jeg får vite svaret på mandag ettermiddag....forferdelig lang tid å vente. Har lest at det er mulig å se om man e gravid såpass tidlig, særlig hvis man venter tvillinger, for da er det høyt innhold av et eller annet stoff i blodet. Så kanskje...siden du har satt inn 2 egg.... det har jeg å!
Nina 40+ Skrevet 20. januar 2007 #3 Skrevet 20. januar 2007 Hei Mature! Jeg fikk beksjed om å ikke teste før tiden, pga den hormonelle etterbehandling som gjør at man kan få falskt postivt utslag på testen... Den hormonelle etterbehandlingen består av hormoner som gjør at kroppen tror den er gravid for at den bedre skal "ta imot" eggene. Disse hormonene gjør at testen vil slå ut positivt.. Ønsker deg masse lykke til og krysser fingrene for deg!
mature42 Skrevet 20. januar 2007 Forfatter #4 Skrevet 20. januar 2007 Har du klart å holde deg fra test??
Marisal Skrevet 21. januar 2007 #5 Skrevet 21. januar 2007 Hei Mature Ja, jeg har holdt meg, men jeg har begynt å blø i idag. Så jeg tror at da går det greit å vente...uff...regner den er negativ.. Marisal
Sunniva78 har to små Skrevet 21. januar 2007 #6 Skrevet 21. januar 2007 Man bør ikke teste før det er gått 14 dager etter El-sprøyta ble satt. Denne inneholder hcg, og kan gi utslag på grav-testen. Jeg har alltid holdt meg til rugedag 14, da er man sikker på at resultatet er til å stole på!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå