Gå til innhold

Rotbløyte og amming


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Dessverre er det slik at du overhodet ikke kan ta ei rotbløyte mens du ammer, ikke på grunn av melken og barnet, men fordi du permanent kan miste utdrivingsrefleksen. Er barnet over 6 uker så kan du kose deg med et glass vin eller øl og amme tre timer senere. (Les mer på ammehjelpen.no). Men hard alkohol og mye drikke på en gang kan gi deg kjempeproblemer, fordi du da ikke får ut melken, kan få tilstopping og dermed brystbetennelser.

 

Det blir tidsnok tid til rotbløyter senere...

 

 

Annonse

jeg har hatt en av disse.. med drinker og tequila.. på min 30års dag.. ikke festet må over et år, så det var skikkelig gøy.. pumpet før jeg gikk ut på byen.. når jeg kom hjem og en gang om morran rundt 09.. kjørte for å hente snupp hos besteforeldre rundt 15, men da hadde jeg de vonde melonene.. he he men det gikk greit for min del.. ingen prob m utdrivninen her i gården. jeg ville ventet ca 10timer etter siste drink.. for å være sikker.. og ikke hvis småtten er under 6uker

Du er heldig om det har gått bra med utdrivningen etter rotbløyter så langt! Men du driver russisk rullet med ammingen (også evt senere amminger !) om du fortsetter å ta sjansen på å ta flere rotbløyter!!

Men hvis du så gjerne vil oppleve å få skikkelig melkespreng uten u kunne få ut melken så værsågod - for streiker utdrivningen så får du ikke skvist ut en dråpe! - å det er vondt - og medfører så brystbetennelse i andre rekke. Deretter får du arrvev i melkegangene som vil gjøre det verre og få ut melka senere om du får utdrivningen på plass igjen... som igjen fører til tette melkeganger og evt brystbetennelse.

 

ja ja, du er herved advart av meg og Expat!

Og tar du er skikklig rotbløyte er du som sagt ikke ammbar før du er kjørbar..... og tror ikke det er er lurt å ta sjansen på kjøre etter bare 12 t timer som noen andre anbefaler (da er det stor sjanse for at du blir tatt for promillekjøring!)

Det er vel ikke ufrivillig om man drikker mer enn man hadde tenkt? Jeg kan se for meg at utdrikningslag til en viss grad kan bli ufrivillig rotbløyte, og man kan bli dopa/få drinken sprita opp uten å vite om det.

Men om man er ute eller på fest, har det gøy, og ender opp med å (helt frivillig) drikke mer enn man hadde planlagt er det jo ikke ufrivillig? Har da selv opplevd å drikke mer enn jeg hadde tenkt, men påstår da ikke at det er ufrivillig, og legger ikke skylda på andre enn meg selv :-)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...