Gå til innhold

Svigers klikke!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ja,det gjorde de!

bare fordi vi sa vi skulle kalle vår nyfødte gutt for Silas...Synes det er pent vi! Søstern heter Silje, så vi synes det passet fint...

var det sååååååååå gæli da??

 

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

nææi! nydelig navn jo...:)

Skrevet

Hei hei!!

 

Jeg synes Silas er et flott guttenavn..

Men tror du dine svigerforeldre har sett DaVinci koden i det siste?

Hvis du har sett den filen eller lest boken vet du at morderen og foredreren i den boken heter Silas...

 

De fleste navn vil man nok kunne finne et elelr annet nagativt om så ikke bry deg om det.. de lærer seg nok å like det etterhvert..

 

Lylle til!!

 

Marianne

Skrevet

Synes ikke Silas er noe fint selv, men svigers har ingen rett til å klikke.Det er deres valg og om de ikke liker navnet så får de bare venne seg til det!

Skrevet

personlig synes jeg det ble veldig likt... Silje og Silas, men det er smak og behag. Kan kanskje forstå sviger litt, for det er ny navn for de. Navn de ikke er bekjent med eller har et forhold til. Regner med at dere ikke bryr dere om det, å kaller sønnen deres for det dere selv vil?!

Skrevet

Jeg synes navnene ble altfor like. Men, deres valg.

Skrevet

Svigers er alltid værst, ikke sant? Hehe, er mange av de "svigersinnleggene" her...

 

Men over til saken. Jeg synes Silas er veldig pent. Samtidig forstor jeg at foreldregenerasjonen kan reagere litt. De er vant til litt andre typer navn, og synes kanksje ikke det klinger som et skikkelig navn. Hvis de reagerer, er det jo bare fordi de vil det beste for gutten deres.

 

Besteforeldre reagerer ofte på hva barnebarna skal hete, men det tar nok ikke lange tiden før gutten deres ikke kunne ha et annet navn enn Silas. Bare unngå å diskuter dette noe mer. Bare si at det er det han heter, og ferdig med det!

Skrevet

At svigers ikke liker navnet betyr bare at dere har god smak;-)

 

Jeg har tre barn og ingen av navnene har falt helt i smak hos de over 50... Nå liker både svigers og mine egne foreldre godt navnet på ungene mine!

 

Silas er kjempefint, så lov meg å ikke høre på svigers!!!

Skrevet

 

Du får gi svigers barneboka "Silas og den sorte hoppen" av Cecil Bødtker, så tiner de nok ;o) Det er verdens koseligste bok.

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...