=)Line Skrevet 18. januar 2007 #1 Skrevet 18. januar 2007 Noen som har erfaring med dem? Har kikket litt på Teutonia Rocky.. Ønsker meg en kombi eller duo som er lett, stødig, enkel å slå sammen, får plass i bilen, skal håndtere grus og vei, ungen skal sove litt ute, og så må den ikke være for kort i bag-delen, for vi får nok en som kommer til å vokse fort! Noen med gode tips?
LegallyBlond Skrevet 18. januar 2007 #2 Skrevet 18. januar 2007 HAr sportstrillen til teutonia (timmy) og vi har vært veldig fornøyd med den. Tror hardbagene til teutonia skal være forholdsvis greie i størrelsen. Lånte en mistral av butikken da briovogna vår var på reperasjon, var ikke så lenge mem dem virka veldig bra. Liten sammenlagt, lett å håndtere og stødig og god å trille. Rocky kjenner jeg ikke til, men sikkert bra den og =) Tror nok at for eksempel simo har mye lengre bag, men så er det jo en mye tyngre og klumpete vogn også. Ellers kan du jo ta en titt på emmaljunga city cross, tror den også dekker kravene dine. Vi har også en sønn som voks veldig fort i starten, og vi sluttet å bruke bagen da han var ca. 5 mnd.Kunne kanskje ha brukt den en mnd til, men var ganske trangt. Vi kjøpte voksipose og hadde fottrekk over, og da lå han veldig lunt og godt selv om det var vinter. HAr aldri vært kald. Så trenger ikke være krise om de vokser ut av bagen så lenge du har en lun sportsvogn og en god pose + fottrekk.
Gjest Skrevet 19. januar 2007 #3 Skrevet 19. januar 2007 Vi har Teutonia Mistral og er veldig fornøyd med den. Vi kjøpte den da han var 4 mnd og la han direkte i sportsdelen, han hadde nok fått plass i bagen, men vi gadd ikke kjøpe den i tillegg. Men vi kjøpte med en fot forlenger. Den gjør at vognen ser ut som den har en stor bag, og så blir det lunere. Kan absolutt anbefale det når de har vokst ut av bagen. Han sover alle lurene ute og har god plass til voksiposen i den. Vognen er ellers lett, stødig og lett å slå sammen. Blir også liten sammenslått, og er veldig god å trille. Det som er en stor fordel med den, er at man kan snu kjøreretning med å ta styret over vognen. Veldig praktisk når man er ute og går og solen kommer inn i vognen. Jeg skiftet kjøreretning flere ganger i sommer når jeg var ute og trillet. Jeg tror ikke Rocky har denne funksjonen, men Prestige har det, den er helt lik Mistral bare at på den kan man ta av setet fra understellet(mulig den fins som duo og?) og den er litt høyere. Den blir da også litt større sammenslått enn Mistralen. Lykke til med baby og vognvalg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå