Lille L Skrevet 18. januar 2007 #1 Skrevet 18. januar 2007 Hver gang jeg skal ta jenta mi ut av seng om natten for og mate henne så er hun kliss våt på ryggen. Hun bruker libro bleiene 3-6kg. Og når jeg da skal skifte på henne, så er jo ikke bleien så våt... Hmm, vet noen hva det kan skyldes?
Meg&Lilleskatten Skrevet 19. januar 2007 #3 Skrevet 19. januar 2007 Neida..samme her... Fortsett me Libero (?) , men gå opp en størrelse! Enkelt og greit!=)
Tiddelidu Skrevet 21. januar 2007 #4 Skrevet 21. januar 2007 Jeg gikk over til Pampers Active fit fordi Libero lakk. Ikke vært våt siden.
Gjest Skrevet 21. januar 2007 #5 Skrevet 21. januar 2007 Vi hadde samme problem med Pampers Activ Fit, så jeg tror dette er veldig individulet. Gikk over til Libero uten at det hjalp. Nå bruker jeg Pampers Baby Dry, og det fungerer i alle fall bedre. Men det har hendt at denne lekker også. Virker også som hun ikke liker at den blir for våt. Rundt klokka 6 hver morgen våkner hun og vil ikke sove igjen før hun får tør bleie. Så nå tenkte jeg at jeg skal kjøpe Pampers Baby Dry i en størrelse større, og se om det hjelper.
kula 291011 Skrevet 22. januar 2007 #6 Skrevet 22. januar 2007 hadde det samme problemene med libero og pampers, øk en størrelse
*toppris* Skrevet 22. januar 2007 #7 Skrevet 22. januar 2007 er ikke bleien som lekker, liten str, sitter skjevt, full bleie osv... har hatt det samme selv:) bruker libero og er kjempefornøyd...!
Anonym bruker Skrevet 5. mars 2007 #8 Skrevet 5. mars 2007 Dette virker for meg, som en situasjon der barnet ligger på ryggen, med litt løs bleie. Dersom bleien ikke er i direkte kontakt med tissen, vil tisset istedefor å trekke inn i bleien, følge rumpa nedover, og dermed ende opp med å samle seg i en vann-damm ved ryggen, og lekke ut av bleien. Det samme skjer når man har det "romslig" inni bleien, og lekasjesperrene på siden er i dårlig kontakt med kroppen. så lenge tissen og bleine ikke er i direkte kontakt, vil tisset følge kroppen til det stopper mot noe (forhåpentligvis ei lekasjesperre), men er lekasjesperra løs, eller man ligger på ryggen, så vil det renne ut.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå