Sweet tooth Skrevet 16. januar 2007 #1 Skrevet 16. januar 2007 Hei, Ville bare dele min historein med dere for å vise at det kan gå bra selvom en blør, og at det er viktig å komme seg til legen: På søndag opplevde vi noe skikkelig skummelt. Jeg begynte plutselig begynte å blø masse frisk blod....trodde det værste, ettersom jeg har opplevd en SA tidligere i høst, og ble utrolig redd og skuffet, nå som jeg endelig hadde begynt å slappe av og våget å tro at dette kom til å gå bra...Etter noe som føltes ut som en uendelig lang ventetid på syehuset kom vi inn og fikk tatt en innvendig UL, og til vår fantastisk store glede og lettelse så alt bra ut med vår lille, kjære spire. Jeg er ca. i 10 eller 11 uke, og vi kunne se at den beveget seg og at hjertet slo....var og er så utrolig lykkelig, etter å ha fryktet det værste. Legen mente blødningene skyldes at morkaken lå nederst i livmoren, noe som er vanlig tidlig i svangerskapet, og at et blodkar eller en vene hadde sprukket. Fikk beskjed om å ligge mest mulig i ro i noen dager til blødningene stanset, og nå et par dager senere har blødniningene så godt som stoppet. For en lettelse (hva vi gravide må igjennom av bekymringer noen ganger...) Hilsen en lettet og glad
Anonym bruker Skrevet 16. januar 2007 #2 Skrevet 16. januar 2007 Godt å høre om det som går bra også =) krysser fingrene for dere =)
♥Hilde & Emilie♥ Skrevet 16. januar 2007 #3 Skrevet 16. januar 2007 Jeg har opplevd akkurat det samme,men blødningene kom og gikk over 3 uker! Jeg bødde mye!!!! Men var til ul 3 ganger,og alt var bare bra:) Nå skal jeg ikke inn igjen før på den ordinære ultralyden i uke 18,så håper alt fortsatt er bra der inne:) Jeg er 11+4 i dag,så hopper snart over på 2.tri:)
SusyQ Skrevet 16. januar 2007 #4 Skrevet 16. januar 2007 Så utrolig hyggelig å høre! Takk for et positivt innlegg :-)
♥Hilde & Emilie♥ Skrevet 16. januar 2007 #5 Skrevet 16. januar 2007 Det er bra med positive innlegg også,ikke bare fokusere på det negative:) Men er ikke lett og tenke positivt når en bare går og blør,det skal være sikkert! Jeg er glad det har stoppet for min del nå..........!!
♥♥♥Mamma til nr 2 i Mai-09♥♥♥ Skrevet 16. januar 2007 #6 Skrevet 16. januar 2007 Ville bare signere her jeg og...... AKURRAT det samme skjedde med meg....Historien er helt den samme, bortsett fra at vi var på ferie i sverige i uke 11 da det skjedde.... Og nå har jeg så fødeklar som det går an å få blitt:) Lykke til!!!!
bellamamma Skrevet 16. januar 2007 #7 Skrevet 16. januar 2007 Na ble jeg glad! Er sa fint a hore noen solskinnshistorier nar en strir med det samme selv )
Gjest Skrevet 17. januar 2007 #9 Skrevet 17. januar 2007 Så godt å høre sånne historier ! Fint å høre at det faktisk ofte går bra =)
*RutIetutt* Skrevet 17. januar 2007 #10 Skrevet 17. januar 2007 Så flott! Kan henge meg på denne og si at jeg har hatt endel blødninger både i dette svangerskapet og forrige. Er nå 12+6 og alt ser bra ut etter mer eller mindre konstante blødninger siden uke 5. Forrige gang kom det senere, mellom uke 14-17, men da også gikk alt fint. Så det betyr slett ikke at noe er galt at en blør. Jeg har fått beskjed av legen min at jeg rett og slett må anse det normalt for min del at jeg blør - har bare veldig lett for å blø der nede - akkurat som noen har lett for å blø neseblod;o)
MiniMeAndMe+spire Skrevet 17. januar 2007 #11 Skrevet 17. januar 2007 Takk for positive innlegg, de trengs av de fleste en gang iblandt......
Anonym bruker Skrevet 18. januar 2007 #12 Skrevet 18. januar 2007 hei! jeg har opplevd nøyaktig det samme som deg! er i uke 7+3, begynte plutselig å blø i går og vi ble redd og lei oss og regnet med det verste siden vi også har en vond abortopplevelse friskt i minne( hadde SA i oktober 06 , i uke11.) Var på ultralyd og fikk til vår store lettelse og glede bekreftet at fosteret levde og så et bittelite hjerte som slo! skal til ny ultralydkontroll om tre uker , håper alt fortstter å være bra og normalt.
Røverdatteren Skrevet 18. januar 2007 #13 Skrevet 18. januar 2007 Jeg hadde også en blødning som gikk bra, blødde masse friskt blod og var sikker på at det hadde skjedd... Fikk ultralyd et par dager etterpå og barnet levde! Nå er han snart 2 :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå