Gå til innhold

Hjelp meg å tyde helsekortet


Anbefalte innlegg

Skrevet

I feltet "leie/bevegelser" satte legen på forrige kontroll noe som ser ut som bokstaven "d". Kanskje "cl"? Hva betyr det?

Videoannonse
Annonse
Gjest mammaen til Odin pluss 1imagen
Skrevet

hmmm,vanskelig å si. Forrige legen min pleiede å tegne opp hvordan gutten min lå. Avogtil så det ut som en g avogtil som en d. hehe,eneste forklaringa e har gitt;)

Skrevet

Tror bare det er legen som har tegnet fosteret med hodet ned, og at resten av kroppen ligger oppover.. Har nemlig den samme "d"`en fra forrrige kontroll på helsekortet mitt, og da fikk jeg beskjed om at fosteret låg med hodet ned.

 

Kanskje jeg tar heeelt feil..

Skrevet

På mitt helsekort står det et 6 tall babyen ligger med hodet langt ned i bekkenet så det er bare for å vise hvilken stilling fosteret ligger i

Skrevet

til meg står det en H, som betyr at hodet ligger ned (hodeleie).

Skrevet

Tror legene/jordmødrene våre er dårlig på å tegne he he, eller vi som mistolker de litt. De burde tatt et tegne kurs ha ha ha

Skrevet

Hos meg har de skrevet H, HB(hodeleie/bevegelig), og nå siste gangen HF(hodet festet).

Hos deg kan det virke som om han har tegnet hodet ned med babykroppen på venstre side..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...