Gå til innhold

kan jeg få noens handleliste eller???:)


Anbefalte innlegg

Skrevet

av noen som VET å bruke penger rett??:P føler at vi blakker oss på mat hver gang vi handler...hva gjør vi feil egentlig??=S

 

hjeeelp oss da....

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vanskelig å si, men vi har kuttet helt ned på alt som vi egentlig ikke trenger, dyr fancy ferdigmat, godis, osv. Og så handler vi på rema 1000.

Gi oss handlelista di, så kan jeg hjelpe deg å kutte!

Skrevet

hm..vanskelig å gi noen handleliste..har igrunn ikke oversikt... handler liksom bare melk, pålegg,majones,juice,yoghurt og så¨nnt...

baker brød selv:)

Noen forslag til bedre ,billigere og sunnere middager enn feks pasta,ris , ostepanetter,taco osv?

Vil innføre mer grønsaker og poteter nå...ettersom småen begynner å spise middager(vi kunne lage barnematen ut av vår mat)

 

HI

 

Skrevet

Vi hadde det samme problemet, fattet ikke hvorfor det gikk så mye penger i mat.

Det vi fant ut er at vi ikke må handle middag fra dag til dag, må planlegge uken. Handler man hver dag er det lett for å plukke med seg ting som man ikke trenger.

 

Så vår løsning var å skrive en ukesplan over middager, mandag: fisk, tirsdag : pasta osv.

Så skriver vi handle liste for uken, der vi bestemmer hvilen fisk osv.

 

så nå går vi kun på butikken hvis det skulle mangle brød eller noe smått, og tar kun med mynter til det.

 

og vips vi har mer enn nok penger igjen til neste lønn :)

Skrevet

Slik som Luana gjør vi oxo. Hver torsdag lager jeg en meny for den kommende uken og en handle liste ufra dette.. Så går vi på butikken den torsdagen og handler inn.. Det eneste vi da trenger på butikken den kommende uken er kanskje litt melk og brød.. Fungerer helt topp og det er så utrolig digg å ha en middags meny..Har en flere barn så kan kanskje hver unge bestemme en dag hver på menyen.( noe sundt og billig kanskje?)

Da ser alle hva som er til middag og vi slipper å sitte hele dagen, åååå lurer på hva vi skal lage til middag i dag...Men er jo ikke sikkert at dette funker for alle familier.Men hos oss gjør det det:)

Skrevet

Vi gjorde det sånn den uken som var nå! Kjempesmart! Gikk på Obs på Lørdag og handlet alt vi trengte for en uke. Hadde ikke skrevet handleliste, men kjøpte mat og greier for 700 kr. 700 på en uke er ikke ille! Vi pleier å bruke minst 1000. Har bare kjøpt en melk, en klase bananer og en pakke med dopapir utenom:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...