Anonym bruker Skrevet 11. januar 2007 #1 Skrevet 11. januar 2007 Jeg er gravid i 25 uke, og bekymrer meg endel for det jeg er redd for kan være lekkasje av fostervann. Om det er utflod som gjør trusa våt, så er den i såfall blank. Noen som har erfaringer med tilsvarende? Vet det er vanlig med økt utflod ila svangerskapet, men dette ser ikke ut som typisk utflod.
mamma til 2 skjønne!!! Skrevet 11. januar 2007 #2 Skrevet 11. januar 2007 hei jeg råder deg til å ringe sykehuset for sikkerhet skyld! jeg fikk tidelig vannavgang i uke 19 sist, og det merka jeg når det kom ut! det bare rant på en måte! hvis det er fostervann så kommer det hver gang du beveger deg, setter deg eller reiser deg! utflod kan jo også gjøre trusa våt men det er jo ikke tynnflytene! håper det går bra!!
rampen_ Skrevet 11. januar 2007 #3 Skrevet 11. januar 2007 hei... jeg ville ikke engstet meg om jeg var deg, for økende og annerledes utflod er vanlig i sv.skapet.. men er du bekymret ring på føden, så får de ta en UL å sjekke fostervannet:-) bedre det enn å gå å bekymre seg... det er flere med meg som har skrevet om økt utflod i sv.skapet inne her i det siste, og vi har alle "samme symptomene" med at den er tyntflytende og gjør trusa våt.. enkelte av oss er "avhengige" av truseinnlegg, og skifter gud vet hvor mange ganger hver dag... men bedre det enn å gå med våt truse.. har ikke sånn utflod til vanlig, så det er i forbindelse med sv.skapet... Håper du ikke går og bekymrer deg, men om du syns det virker rart, må du ta kontakt med lege/jm/føden så får du sjekka det opp, ingenting er værre enn å gå å være nervøs vet du!!
Anonym bruker Skrevet 11. januar 2007 #4 Skrevet 11. januar 2007 Takker for svar. Ble litt beroliget nå, men vil for sikkerhets skyld høre med legen om det er mulig å få tatt en ultralyd for å sjekke :-)
rampen_ Skrevet 11. januar 2007 #5 Skrevet 11. januar 2007 ja, gjør det for sikkerhetsskyld om du er nervøs!!! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå