Made in Oman Skrevet 10. januar 2007 #1 Skrevet 10. januar 2007 Det virker som om "alle" her inne har så gode rutiner med barna sine ... "Våkner kl da, spiser så mye da, sover så og så lenge osv ..." Her hjemme har det ikke vært noe som har ligna rutiner så lenge lillegutt har levd - og det er 5 md nå ... Så fort vi aner noe som ligner rutiner, så sørger han for å kollapse de ;o) Han er en utrolig strevsom gutt, mye "utilpass" - helsestasjonen mener det kan skyldes at han er prematur (lett). Legen har ikke funnet ut noe. Han sover ekstremt lite, spiser uregelmessig, i det hele tatt en liten umulius ;o) Alt dette tilsammen gjør at en føler seg temmelig misslykka som mor ... Far er også veldig frustrert. Hva gjør dere som har rutiner, for å få det til å bli rutiner?
Anonym bruker Skrevet 10. januar 2007 #2 Skrevet 10. januar 2007 Synes ikke du skal føle deg som mislykket! Jeg hadde kjemperutiner med førstemann, mens minsten var litt mer "ta det som det kommer", dvs at dagen ble litt til avhengig av f.eks. når han våknet om morgenen. Nå er han over året, og nå har vi ganske faste klokkeslett på tingene, men jeg synes ikke det har vært sånn før nå, egentlig. Da han var 6 mndr fikk han gjerne pupp kl. 06, sov en time til (eller to) før dagen startet. Vi leverte bror i barnehagen rundt 8-9 og så sov han en time/halvannen en-eller-annen-gang på formiddagen, var våken et par timer og sov litt igjen... Ja, ingen faste klokkeslett. Visste bare at han ville ha pupp sånn omtrent hver 3. time i løpet av dagen. Det eneste som var "fast" var leggetid rundt kl. 20 om kvelden, og at han alltid sov den korte morgenluren i sin egen seng, mens alle andre lurer på dagen var i vogna.
Gjest Skrevet 10. januar 2007 #3 Skrevet 10. januar 2007 Her har vi heller ingen rutiner. Nå er hun bare 9 uker da, men ser ingen tegn til rutiner ennå.. Stresser heller ikke så mye med det. Eneste som kan kalles rutine er at hun sovner rundt tolv på kvelden. Ingen god rutine, skulle gjerne hatt henne i seng tidligere, men det får komme når det kommer. Ellers er det spising og soving i et herlig kaos og uregelmessig så det holder hele dagen. Så ikke føl deg mislykket, i så fall er vi det også..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå