Anonym bruker Skrevet 9. januar 2007 #1 Skrevet 9. januar 2007 Lurer litt på hvordan deres 8/9 mnd gamle barn sover om natta, og hvordan rutiner dere har for å få de til å sove på kvelden? Frem til nå har gutten min fått pupp på kvelden, og roet seg eller sovnet ved puppen. Men nå er vi i ferd med å innføre nye rutiner. Han må lære seg å finne roen på egenhånd, men er veldig usikker på hvordan jeg kan gjøre denne endringen på best mulig måte både for han og oss... Vi prøvde oss i går, men det endte med hyl og skrik. Nå som han har begynt å reise seg så gjør han det også. Står oppreist i sengen og skriker etter "mamma"! Noen som har noen gode råd og tips til meg tas det imot med stor takk!
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2007 #2 Skrevet 9. januar 2007 Ingen som har erfaringer å dele med oss???
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2007 #3 Skrevet 9. januar 2007 vi bruker babysafe, en slags nattdrakt som gjør at hun kan sitte men ikke reise seg eller ligge på magen. det funker kjempebra. hvorfor vil du ikke la han få pupp om kvelden?
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2007 #4 Skrevet 9. januar 2007 vi pupper hver morgen og kveld. da holder hun seg ekstra frisk ;-)
sprellemor Skrevet 9. januar 2007 #5 Skrevet 9. januar 2007 Ja, med fare for å bli halshugget; jeg tror dere kanskje må regne med litt hyl og skrik i overgangsperioden. Og det blir sikkert veldig slitsomt de første par kveldene, men mitt råd er å gå inn til ham med noen minutters mellomrom og legge ham ned, gjerne stryke litt over hodet og pakke godt inn i dynen som en lang pølse. Jeg pleide å hviske god natt, nå må du sove og vi sitter i stuen og passer på deg. Til slutt sovner han. Men det kan nok kanskje ta en stund (time...). Men jeg ville ikke plukket ham opp. Og jeg tror ikke barn blir hjerneskadet av å skrike noen kvelder. Vi hadde kolikk i nesten 4 mnder, og etter det er all skriking bare gråting/sutring, så kanskje vi holdt ut på grunn av det. (Ikke noe som er så vondt som kolikkskriking.) Hemmeligheten er at de fleste opplever ganske raskt resultat. (1-2-3 kvelder) Nå får jeg vel reaksjoner, igjen...
sprellemor Skrevet 9. januar 2007 #6 Skrevet 9. januar 2007 Kan jo legge til at vår tulle er 8 mnder, og sover fra litt etter kl 19 til litt før kl 8 uten å våkne.
Anonym bruker Skrevet 10. januar 2007 #7 Skrevet 10. januar 2007 Han får fortsatt pupp, både morgen kveld, og en gang om dagen. Det er ikke det det står på... Men han har blitt avhengig av puppen i mørkt rom før han sovner, og det vil jeg venne han av med. Han må jo etterhvert tåle at andre også legger han om kvelden, han har blitt veldig avhengig av mamma ved legging og om natta. Så fra nå av får han kveldspupp i stuen. Men er usikker på hvordan jeg skal gjennomføre resten. Må vel innrømme at jeg har litt vanskelig for å la han ligge å skrike, selv om det sikkert gir resultater etter noen dager. Er nok litt svak på det punktet ja... Kanskje babysafe er noe for oss?!
Anonym bruker Skrevet 10. januar 2007 #8 Skrevet 10. januar 2007 Fra han var 8mnd har han sovet fra 19.30 til 07.00. Han sover i babysafe, og der ligger han veldig godt:) Kveldsrutinene innebærer en flaske mme go en posjon grøt, et bad annenhver dag, og til slutt tannpuss. Så er det rett i seng. Funker som bare det for oss:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå