Anonym bruker Skrevet 9. januar 2007 #1 Skrevet 9. januar 2007 Er det flere enn meg som føler de har lite energi om dagen? Synes ikke jeg orker noenting jeg...i går var jeg ikke engang ute av døren, men det skal jeg i dag altså! Men dagene går jo i det samme med rydding, stell og amming, blir litt apatisk av det etterhvert. Føler jeg går og drar bena etter meg... Føler meg litt tiltaksløs og alltid litt misfornøyd over alt jeg burde ha gjort...vet ikke helt hva jeg vil med dette, men kanskje mange i samme situasjon? Noen som har noen trøstende ord?
knotte Skrevet 9. januar 2007 #3 Skrevet 9. januar 2007 Hei Det der tror jeg er helt vanlig i perioder. Og spesielt hvis du ammer også. Jeg har en på 2,5 år og da jeg slutta og amme da han var 1 år kom virkelig energi og alt tilbake. Har det goså slik nå i perioder med minsten på 4 mnd. Man går litt i koma. Men tror man bare må tenke at det er helt greit en stund. At dette er jobben min dette året. Også er det kjempelurt å raskt ta seg en dusj, kle seg skikkelig (ikke pysjen) og gå ut - trille, gå på kafe, få lest litt avis når de sover, møte folk eller bake et brød:)
snurrepipperi og go'ungen Skrevet 9. januar 2007 #4 Skrevet 9. januar 2007 Har det på samme måte. Skikkelig trøtt og uopplagt om dagen, er i tillegg svimmel til tider så skal sjekke hos lege om jeg har lite jern eller noe. Ikke noe særlig når det er et ork bare å stå opp om morgenen.. ;o( Men veldig godt tips fra knotte, ta seg selv i nakken og gjøre noe ellers er det lett å dovne vekk i sofaen hele dagen.
mummiboy 21.07.06 Skrevet 9. januar 2007 #5 Skrevet 9. januar 2007 Hei! Sånn hadde jeg det også når jeg ammet, nå ammer jeg veldig lite og har endelig begynt å få tilbake energien igjen!! Når det var som verst drakk jeg litt energi drikk og det hjalp litt, kom meg ut av døra da iallefall Jeg trener minimum 4 ganger i uka og det hjelper meg med å ha litt overskudd, dessuten er det godt å gjøre noe for seg selv
langevipper Skrevet 9. januar 2007 #6 Skrevet 9. januar 2007 Jeg begynte å ta jern og b-vitaminer for et par dager siden, og allerede nå føler jeg meg mye bedre. Hadde også lite energi og det var vanskelig å stå opp om morgenen. Nå spretter jeg nesten opp av sengen og ser frem til en ny dag med familien. Men idag hadde det vært bedre å bare bli i sengen, hørte det uværet da jeg lå god og varm i sengen:-( Jeg følte og tenkte som deg, så jeg vet hvordan slik tankegang kan tære på...så du skal vite at du ikke er alene. Jeg tror nok vitaminer kan hjelpe deg, men for å være på den sikre siden så hadde nok en tur til legen vært en ide. Viktig å finne ut av hva som er årsaken til en føler seg tiltaksløs Jeg håper du finner ut av det trøste klem og god bedring fra meg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå