juni73 Skrevet 8. januar 2007 #1 Skrevet 8. januar 2007 Jeg kunne tenke meg å delta på fødselsforberedende kurs sammen med mannen min. Tok kontakt med sykehuset og fikk beskjed om at det koster kr. 800. Trodde sånt skulle være gratis?? Er det noen som har vært på kurs? Har dere betalt? Er det nyttig?
rødhette* Skrevet 8. januar 2007 #2 Skrevet 8. januar 2007 Vi var ikke med på kurs, med koster her også. Både det på sykehuset (ahus) og det som jordmor i kommunen har. Tror det var 400 kr på sykehuset, og 450 kr hos jordmor.
findus Skrevet 8. januar 2007 #3 Skrevet 8. januar 2007 Tror disse kursene ofte er noe jordmødrene ordner med på fritida si, og at det er derfor det i så fall koster penger. Vi skal på kurs om en uke, eller "samtalekveld" som de kaller det. Det er noen få timer en kveld, og jeg tror det koster 400 kroner. Gleder meg masse!
nutri Skrevet 8. januar 2007 #4 Skrevet 8. januar 2007 Kurs må man nok betale for ja. Omvisning på fødeavdelingen er gratis. Da ringer du samme dag og hører om de har tid. (noen dager er det travelt så da er ingen ledig) SLik er det hvertfall her i Stavanger.
SpongeBob Skrevet 8. januar 2007 #5 Skrevet 8. januar 2007 Var på fire kurs"dager" (13-15) og betalte ingen ting, men det ble holdt i arbeidstiden til JM/helsesøster/fysioterapeut - det var kanskje derfor? Lærte ikke noe voldsomt nytt, men det var jo greit å bli litt kjent med andre gravide i kommunen:)
Gjest Skrevet 8. januar 2007 #6 Skrevet 8. januar 2007 her koster det 500.. siden jeg er førstegangs skal jeg velge og betale for det. men gjør det nok ikke neste gang! ;o)
Gjest Skrevet 8. januar 2007 #7 Skrevet 8. januar 2007 På ahus husker jeg ikke hva det kostet, men det var mye!!! Hos min jormor betaler vi 150 per par... Har de ikke kurs på helsestasjonen du tilhører da???
propella Skrevet 8. januar 2007 #8 Skrevet 8. januar 2007 På ABC Ullevål er det slik som findus sier, jordmødrene bruker sin egen fritid til å holde disse kursene. Det inngår ikke som en del av arbeidstiden deres. Vi var på fødselsforb.kurs før jul og betalte 400.- Var veldig fornøyd med det, spesielt sambo!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå