♫ rockesmurf og smurfejenta♥ Skrevet 5. januar 2007 #1 Skrevet 5. januar 2007 Fikk høre på tirsdag at jeg var veeldig moden og 3 cm åpning osv og at jeg kom til å føde innen 2 døgn...men her sitter jeg og ingen baby vil komme ut...kjenner det sliter veldig, tårene kommer lett og synes alt er et slit..føler meg nesten deprimert...sover dårlig om natta...ligger bare å venter på at riene skal starte...men nei ,ingen ting..huff...babyen kommer jo innen kort tid...det vet jeg jo..men vet ikke om jeg orker stort lengre jeg! Mamma ringer hver dag...er dritt lei av å svare at ingen ting er skjedd...hun må da forstå at om hun ikke hører noe, så har da ingen ting skjedd heller!!!!arg...huff..måtte bare få ut litt frustrasjon...sikkert andre som har det verre
Taram har gutt&jente Skrevet 5. januar 2007 #2 Skrevet 5. januar 2007 ha masse sex..... epp, tvangssex er ikke spesielt sexy, men det finnes progesteron i sæden som kan påvirke fødsel til å starte - når man er moden for det slik du er. Progesteron fremstilles også kunstig til dette formålet, så kjør på.. :-)
Piraka Skrevet 5. januar 2007 #3 Skrevet 5. januar 2007 Æsj, så kjedelig da! Ekstra kjipt når du får høre at nå skjer det noe snart og så skjer det ingenting. Jeg fødte 15 dager over termin første gangen og de 15 dagene er de lengste jeg har hatt i mitt liv! Så vet hvor langsomt det går. Neste gang moren din ringer, så bare hiv ut all frustrasjon om hvor dumt du synes dette er. Kan jo hende hun ringer for å gi deg støtte også??
Gjest Skrevet 5. januar 2007 #4 Skrevet 5. januar 2007 Si i fra til din mor om hvordan du har det så kansje du slipper det maset i alle fall... Så får vi bare krysse fingrene for deg og håpe at ting skjer snart! Masse lykke til!!!!
Spunky, fikk gutt 11.1.07 Skrevet 5. januar 2007 #5 Skrevet 5. januar 2007 Jeg synes du skal ringe føden og fortelle hvordan du har det. Fortelle om masriene dine, det at du har hatt åpning så og så lenge, blitt strippet og at du har skikkelig søvnmangel. Kanskje vil de gjøre det samme som de gjorde her hos meg, dvs ba meg komme inn for en sjekk. Og enten kan de hjelpe deg over i aktiv fødsel, eller så kan de jo hjelpe deg til å få sove litt. Verdt et forsøk! Her på UNN i Tromsø så var de veldig opptatt av at man skal ha krefter til å føde også, så de strekker seg ganske langt for at du ikke skal bli utslitt før den store jobben begynner.
*C83* fødte13/1 Skrevet 5. januar 2007 #6 Skrevet 5. januar 2007 Har det på akkurat samme måte som deg! Natt til torsdag startet riene og på morgenen kl 11 var det kun to min mellom dem.. Vi dro på føden og der konstaterte de med at jeg hadde 3cm åpning, livmorhalsen var helt utslettet og lillegutt lå perfekt til nede i bekkenet..Vi ble innlagt med beskjed om at her var det bare å føde! Men på kvelden dabbet de av til nesten ingen rier.. Vi fikk perm og dro hjem for å slappe av, men ingenting skjedde.. I dag har jeg også hatt rier i bortimot et par timer, så gir de seg.. Det er kjempefrustrerende å vite at man kan gå sånn her over lengre tid! Er 2.gangs, så jeg var sikker på det skulle gå fortere enn med 1.mann, men der tok jeg feil.. Kjenner at man blir deprimert av å gå å vente..Vondt har man også innimellom slagene, og bare det å gå seg en liten tur, er et ork for man klarer jo en topphastighet å sikkert en halv km i timen.. Huff, ble mye syting, men sånn er det altså.. Vi får prøve å holde ut så godt vi kan..! Mager trøst,men..
*C83* fødte13/1 Skrevet 5. januar 2007 #7 Skrevet 5. januar 2007 Har forresten 13 dager til ul-termin, og 9 dager til mens-termin..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå