Gå til innhold

Svangerskapskløe


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har lest at svangerskapskløe KAN være farlig. Men hvordan kan man skille den farlige varianten fra andre ting som elveblest/utslett? Jeg har noen dager hatt utslett som ligner på soleksem på brystene, men ingen andre steder. Jeg klør så det blir sår av det :( Hvis det er svangerskapskløe klør man vel mer over hele kroppen?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

trenger ikke være mer enn det, svangerskapskløe kan komme i alle former.. men om du klør så du får sår bør du kontakte lege/jordmor. da får du tatt blodprøver for å se om det er svangerskapskløe eller ikke;o)

Skrevet

Jeg hadde svangerskapskløe forrige gang og litt nå.

Er ikke noe utslett hos meg, bare klør noe helt sinnsykt plutselig til jeg blir gal. Men kun på leggene. Har ikke vært noe farlig for det.

Men sikkert lurt å sjekke.

Har hørt at svangerskapskløe som er i hendene og sånn er de mest utbredte..

 

Skrevet

Jeg har også svangerskapskløe, men klør bare på armene. Ifølge legen min er det vanligst å ha det på brystene og magen.

 

Mye kløe kan også være tegn på leversvikt, derfor er det viktig å ta en blodprøve for å få sjekket gallesyre-nivået. Det er veldig sjelden at dette er tilfelle, men be om å få sjekket det for sikkerhets skyld.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...