Anonym bruker Skrevet 4. januar 2007 #1 Skrevet 4. januar 2007 Elle melle, hvilket skal jeg velge? Please hjelp meg ;O) Kjører Audi a4.
-carina- Skrevet 4. januar 2007 #2 Skrevet 4. januar 2007 Det er en tråd lenger ned her som heter bilsete nummer 2.... Står en del om begge setene der! ) (Ikke det at jeg ble så mye klokere, for begge høres bra ut...) )
Attpåklatten:-) Skrevet 4. januar 2007 #3 Skrevet 4. januar 2007 http://www.motor.no/pdf/BARNESTOLTEST.pdf Her kommer Izi comfort best ut, det er det samme som combi setet, bare at combisetet også kan brukes bakovervendt og har dermed større sikkerhet for barnet. Akta Graco Cosmic kom dårlig ut som du ser av testen!
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2007 #4 Skrevet 4. januar 2007 Hei carina! Joda har leste den. Men som deg ble jeg heller ikke helt klok på hva som er best, derfor denne tråden )
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2007 #5 Skrevet 4. januar 2007 Men er det ikke slik at setene kommer ulikt ut i forskjellioge tester? Leste noe en plass her om et sete som kom dårlig ut da det ikke ble festet ordentlig?
-carina- Skrevet 4. januar 2007 #6 Skrevet 4. januar 2007 Men i den andre tråden her så skriver "ma-79 fikk jenta si" at Acta Graco kom dårligst ut i test fordi de hadde montert setet feil?? Og jeg har hørt at begge setene er lett å montere feil første gangen. Ser at blant annet Trygg Trafikk i hvert fall selger BeSafe setet. Så jeg vurderer å reise dit for å handle setet, så kan de vise meg korrekt montering! )
Attpåklatten:-) Skrevet 4. januar 2007 #7 Skrevet 4. januar 2007 Det stemmer nok ja. Alle seter som ikke blir forskriftsmessig montert vil nok komme dårlig ut. Når vi valgte sete, sjekket vi med mange leverandører og forhandlere. Vi endte på Izi Combi setet, og fikk super hjelp der vi kjøpte det. Vi prøvemonterte det inne i butikken flere ganger og så ute i bilen sammen med en ansatt. Setet sitter som støpt og er meget solid.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2007 #8 Skrevet 4. januar 2007 Er fristet til å satse på HTS sitt, men er redd det tar alt for mye plass i bilen...
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2007 #9 Skrevet 4. januar 2007 Begge seten er gode, men det varierer hvilket av de som sitter best i de forskjellige bilene. I tilegg er testresultatene forskjellig fra test til test. Har du imidlertidig et langt barn ville jeg kanskje valgt Acta sitt, siden det nå viser seg at mange av de som har valgt HTS må gå over til putestol før de ønsker det siden den blir for liten før barnet er 2,5-3 år. Ikke noe gøy når flere og flere ønsker å ha barna bakovervendt så lenge som mulig.
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2007 #10 Skrevet 4. januar 2007 Oi! Det var et godt tips! Har nemlig en STOR gutt ) Han er 10 mnd og 12 kg. Er Acto sitt sete større altså?
mammmamia ** Skrevet 4. januar 2007 #11 Skrevet 4. januar 2007 Akta Graco sitt sete er lengre i ryggen og har bedre plass til bena, siden den skal monteres utenfor setekanten fra 11 kg - en stooor fordel for beinplassen! :-) Har en gutt på 3 år og 4 mnd i Cosmic-stol og er kjempefornøyd! Men det tar stor plass, samme med HTS, så prøv det i bilen din i butikken før du kjøper!
Anonym bruker Skrevet 4. januar 2007 #12 Skrevet 4. januar 2007 Jeg har forstått det sånn. Har selv en gutt som er en meter lang med lang rygg bakovervendt. Slik kan han sitte en stund enda i Acta-setet
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå