Gå til innhold

Krystalfiolett og sopp: resultat


Anbefalte innlegg

Skrevet

Takker først til blomman og expat for all hjelp =)

 

Forhistorie:

Fikk sopp på puppen, flassete og rødt kløende rundt brystvorta. Fikk mycos...mikstur til baby og krem til meg. Gikk på dette i 3 uker og ting ble litt verre.

 

Krystallfiolett:

Fikk det for meg at jeg skulle prøve krystalfiolett på puppen. Et middel som setter flekker, men som samtidig er svært effektivt på bla sopp, samt at det øker helingen av huden. Blomman og expat hjalp meg med å finne info. Krystallfiolett er en oppløsning av mentylrosanilin og renset vann. 0,5 % oppløsning selges reseptfritt på apoteket.

 

Bruk: Jeg penslet dette rett på det soppbefengte partiet på puppen 1 - 2 ganger om dagen i 3 dager. Lot det tørke og brukte ammeinnlegg.Under hele sekvensen fortsatte jeg med miksturen til babyen.

 

Resultat: Allerede etter 1 dag var det en utrolig bedring og nå etter 3 dager er jeg tilsynelatende frisk =) Helt utrolig. Jeg har unngått søl på klær og unngått at babyen har blitt så lilla rundt munn. Brukt vaselin rundt munnen før amming.

 

Krystallfiolett kan kanskje sammenlignes med å skyte spurv med kanon, men det funker hvertfall...hehe

 

Jeg har hvertfall blitt en ihugga krystallfiolett fan.

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så flott da! Som lenken sier, er det sopp så virker krystallfioletten ganske umiddelbart!

Skrevet

Åh, så bra! :D

Grattis med soppfri. Hehe.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...