Anonym bruker Skrevet 1. januar 2007 #1 Skrevet 1. januar 2007 Har så veldigt lyst på hund. Men jeg er redd jeg ikke får gitt han det han trenger. Hvor gammle er deres barn og føler dere at dere får god nok tid til hunden?
Frk.Bibelstripp m/spire Skrevet 1. januar 2007 #2 Skrevet 1. januar 2007 Hei du ! Vi har en liten hund som og ei jente på nesten 6 mnd. Det går kjempebra ! Jeg går lange trilleturer med vogn å hund og det tok oss noen timer så hadde han forstått at det var lov å lukte på baby men ikke slikke. Han vet også godt forskjell på sine leker og baby sine leker, så nå gleder vi oss bare til veslejenta skal ut å gå å krype å kan leke litt mer med hunden Men det er klart at alt er en tilvenningssak. å få en valp i hus er som å få en baby i hus ! En valp krever ganske mye å for oss så funka det best med en liten rase som ikke tar for stor plass. Lykke til !
tomat15 Skrevet 1. januar 2007 #3 Skrevet 1. januar 2007 Vi har en schaffer hund. Det går kjempe bra med gutten vår på 7,5 mnd og hunden. Gutten synes det er topp å ha hund. Har akkuratt begynt å krabbe og hunden er målet for krabbeturen. Jeg personlig synes det er litt slitsomt. Når jeg er ute å går tur med hunden og vognen på dagen, kan vi ikke stoppe på kafe for eksempel, må alltid hjem med hunden. Han er en stor hund og det er ikke lov å binde de utenfor noen steder. Hunden vår er kjempe lydig og kan gå løs ved siden av vognen, kommer alltid på innkalling og lignende. Noe annet som er slitsomt er hvis samboeren min skal bort en kveld. Man kan ikke lufte hunden etter at men har lagt ungen. Vi har ikke hage og da skjer det at hunden ikke får gått ut etter kl seks, det gir veldig dårlig samvittighet. En skal tenke seg nøye om før en anskaffer seg hund, og det er viktig at man er to om ansvaret. Det er fantastisk å ha en hund altså, og jeg er glad for at barnet mitt får vokse opp med en hund.... Lykke til.
Cat&Gullungene Skrevet 1. januar 2007 #4 Skrevet 1. januar 2007 Vi har en stor, svart blandingshund på ca 5 år, og ei 5 mnd gammel baby. Det går utmerket ;-) Han er veldig snill og glad i barn, selv om han er både sterk og har uendelig med energi. Han fikk lov til å lukte litt på vesla med det samme, men vi har satt masse grenser og de holder han veldig godt. Har alltid hørt at det mest ideelle er å få hund etter man får barn, for da er hunden vant med babyer og barn helt fra den er liten, og har derfor mindre sjanse for og bli sjalu og aggresiv. Men jeg hadde nok kanskje valgt en litt mindre rase enn det vi har, for han trenger masse morsjon, og det har vi dessverre ikke alltid tid til a gi ham. Jeg synes forøvrig at det er bra for barn og vokse opp med dyr!
Gjest Skrevet 1. januar 2007 #5 Skrevet 1. januar 2007 Vi har også schaefer og jenta vår er snart 6 mnd. Det har gått kjempebra med de to, og nå er hunden også veldig interessant for jenta vår. Hun smiler og viser tydelig at hun vil bort til hunden. Vi har innegjerdet hage, så der får hunden styre mye på egenhånd. Vi går alltid en lang tur på formiddagen, og når hun da får være mye ute ellers også så har jeg ikke noe dårlig samvittighet overfor hunden. Men det har gått litt utover treningen med hunden, sjelden at bare jeg og hunden finner på noe lenger. Men det blir vel det også.
mai mammaen til to Skrevet 1. januar 2007 #6 Skrevet 1. januar 2007 søsteren min har akkurat fått seg valp..en labrador... jeg ser at datteren min syns det er veldig stas med valpen, men jeg syns det er ganske kavete når vi er der.. datteren min er snart 8 mnd og hunden er 9 uker... den biter jo en del nå fordi den er så liten og har sånne kjempe skarpe tenner. og må ut på do heletiden.. ser at jeg hadde ikke orket en liten valp en baby.. da ville jeg ventet til barnet ble 1 år iallefall..
Videlivi Skrevet 1. januar 2007 #7 Skrevet 1. januar 2007 Vi har en berner sennen hund på 5 år, kastrert, tidligere omplassert. Det går kjempefint. Barnet er 2 mnd. Han har fått hilse på, og er ikke så veldig interressert inne. Men passer på at en av oss undersøker når hun sutrer eller grier. Ute, på turer, er han veldig oppmerksom, og søker på plass ofte. Når vi møter folk, følger han godt med, og står gjerne imellom vogna og de vi møter. Han viser ikke tegn på agressivitet når de skal titte i vogna. Det går veldig greit på kveldene når er alene å gå tur, for da tar jeg vesla i babybjørn. Sliter på bilturer hvis vogna skal med, for det er ikke plass til vogn og hund i bagasjen, han må derfor sitte i sikkerhetssele i baksete... Det er anbefalt stor hund til barnefamilier, da de tåler mer enn små hunder, men det er som noen før sier, det er som å få et barn til i huset =) Lykke til med valget!
Not fat, just fluffy! Skrevet 1. januar 2007 #8 Skrevet 1. januar 2007 Vi har en sønn på 9 måneder og en hund. Har absolut ikke tid til hunden sånn som jeg hadde ønsket. Det er mye mas når man må ut med hunden, ikke alltid det passer med sovetider, mat, osv. Det blir mer og mer til at han må stå ute selv, og samboer er den som går ut med han når han kommer hjem fra jobb, og i helgene og sånn... Hadde frarådet fra å kjøpe hund med småbarn hjemme, spørs om hvor gamle barnen/barnet er da, og hvordan dere bor.. Jeg føler meg enda heldig som har mulighet og sette hunden ute litt nå og da.. Hadde aldrig fungert i leilighet. Nå har vi en ganske krevendes rase da, men hund som hund, ut må dem, og ibland ganske raskt! Det er jo kos og da, lillegutt og hunden leker jo sammen, og vi får gått lange turer sammen, lillegutt sover godt i vogna. Men det er når det er dårlig vær og sån da som det blir slitsomt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå