Gjest Skrevet 30. desember 2006 #2 Skrevet 30. desember 2006 Kjøpte bleiebøtte til første barn,men det går like greit å ha ei bøtte med lokk og bruke hundeposer å pakke bleiene inn i.
mamman til M&M Skrevet 30. desember 2006 #3 Skrevet 30. desember 2006 hadde ikke klart meg uten..men det er meg da:)
jippii Skrevet 31. desember 2006 #4 Skrevet 31. desember 2006 kan ikke se for meg at jeg, og iallefall ikke sambo, hadde giddet å stå å knote med å få lagt bleien i en hundeskit-pose, for deretter å kaste den i en søppelbøtte med lokk...gurimalla...lukter jo ikke særlig godt av disse bleiene etterhvert (selv om de er "ferske").... Nei, her gjelder det å bli kvitt bleien raskest mulig, uten noe om å men, derfor har vi handlet bleiebøtte..
mayaya Skrevet 1. januar 2007 #5 Skrevet 1. januar 2007 Vi har også kjøpt bøtte. Ikke store utgiften i forhold til å få vekk bleiene kjappest mulig, synes nå jeg da :-) Men kjekt å ha noen hundeposer i stellebagen når man er andre steder, kanskje?
Cille Med To Søte Små Gullunga Skrevet 6. januar 2007 #6 Skrevet 6. januar 2007 Må si mæ ganske enig me jippii! vi kjøpte bleiebøtte til forrige. Å gud æ kunne ikkje vært uten! Så lættvint å bare lægge bleien nedi å snurre. Ingen lukt eller nåkka. Genialt!!! Bøtta og hundeposa? Huff, nei takk!!
mayaya Skrevet 7. januar 2007 #7 Skrevet 7. januar 2007 Har tenkt litt på det etter jeg skrev sist, og gått til innkjøp av en pakke med de største fryseposene... Fordi jeg synes selv det er litt ekkelt når folk bytter bleier her hjemme hos meg, og så skal de ta den med ut, men den blir jo gjerne liggende i gangen frem til de skal gå.. Så planen er at jeg da kan putte den i en tett pose og knyte igjen, og så legge den klar til å ta med ut... Så trenger jeg ikke forpeste gangen dems, liksom... Håper det vil funke, da ;-)
**engel** Skrevet 7. januar 2007 #8 Skrevet 7. januar 2007 Det er sikkert greit med plastpose om du bur i ein kommune som ikkje har søppelsortering. Hos oss må vi sortere og da kan vi ikkje legge bleiene i vanleg plast. Bleiebøttene er dermed eit møst. Der er plastposen i nedbrytbart materiale og bleiene skal kastast sammens med matavfallet. Men som sagt hadde det ikkje vore tvungen sortering her ville bleiene gått i plastpose og rett i vanleg søppel.
Silverpilen Skrevet 7. januar 2007 #9 Skrevet 7. januar 2007 Vi har et lite bad, og har kjøpt bleiebøtta som hører med Ikeas stellebord. Den har lokk, og plass til handlepose som går i søpla når den er fyllt opp. Antar at bleiebøtta kan være fin hvis du skifter på soverommet, men for oss fungerer den enkle bøtta best....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå