Gå til innhold

Noen sp.m. fra den litt dumme


Anbefalte innlegg

Skrevet

skal frukt på glass også varmes før det gies?

Bør jeg kjøpe 4 mnd glass når barnet snart er 6 mnd og aldri fått middag før?

Noe som anbefales først? Gir kun grøt nå..

 

Hvordan varmer dere glasset?

Skrevet

Jeg har aldri varmet fruktmos. Potet og gulrot er god middag å begynne med. Glasset varmer du over vannbad til maten er 37 grader dvs luken.

Skrevet

Kan kanskje være lurt å kjøpe 4 mnd, men det er vel egentlig bare å prøve seg fram:)

 

Varmer alltid maten til babyen i vannbad, vi. Er ikke glad i microbølgeovnen, men mulig jeg er litt "gammeldags" og uvitende på det punktet.

 

Om frukten skal varmes, det husker jeg ikke for vi brukte ikke mye av de fruktglassene til de to andre og minsten har ikke fått slikt enda:) Bare grøt til nå.

Skrevet

Jeg har ikke villet varme fruktmosen. 4 mndrs. grønnsakspurre er vel fint å starte med. Du kan også blande i litt leverpostei for høyere fettinnhold +++. Det er best å varme barnematen i vannbad.

Skrevet

Det står på nestle sine hjemmesider hvilke som skal varmes og ikke:) de andre merkene vet jeg ikke. Jeg varmet litt på frukten og jeg:) selv om det står at den skal gis romtemperert.

 

 

Skrevet

Jeg vil tro at noe av næringsinnholdet i frukten forsvinner ved oppvarming

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...