Anonym bruker Skrevet 28. desember 2006 #1 Skrevet 28. desember 2006 noen som vet hvor lang tid det har det gått fra dere sluttet med p-pillen til dere ble gravid?
Nanna:-D Skrevet 28. desember 2006 #2 Skrevet 28. desember 2006 Hei... Det er nok veldig induviduelt. Vet om noen som prøver over ett år før det klaffer. Jeg var heldig, hadde to mens før jeg var gravid. Den første men en gang jeg slutta. Jeg slutt midt på ett brett, noe som vistnok ikke anbefales. Så hadde jeg en mens til, å etter det var det stopp... Men som sagt, det er no som ikke bør sammenlignes, for det er stor forskjell fra persom til person...
SusyQ Skrevet 28. desember 2006 #3 Skrevet 28. desember 2006 Har hørt det er vanlig med alt fra et år til halvannet. Selv sluttet jeg i juni. Tok litt tid før syklusen stabiliserte seg (var på 42 dager i starten). Gravid i desember, så antar jeg har vært heldig :-)
Vorin Skrevet 28. desember 2006 #4 Skrevet 28. desember 2006 Jeg sluttet i august og ble gravid i oktober...det gikk fort!!! Hadde ikke hatt mens mellom en gang :-)
Gjest Skrevet 28. desember 2006 #5 Skrevet 28. desember 2006 Tok tre mnd før oss, etter at jeg slutta på pilla.
snøfilla - mamma til 2 Skrevet 28. desember 2006 #6 Skrevet 28. desember 2006 Jeg slutta med pilla i august 2003 og er enda ikke gravid, så Ting Tar Tid... :-)
Gjest Skrevet 28. desember 2006 #7 Skrevet 28. desember 2006 Første gang tok det 3 pp og denne gang 2 pp etter pilleslutt
Anonym bruker Skrevet 28. desember 2006 #8 Skrevet 28. desember 2006 Hei. Vi ventet med å prøve til jeg hadde hatt en syklus. Den var veldig kort ca 20 dg. Ble gravid med en gang etter det altså på første forsøk. Har hørt at det ikke nødvendigvis er pillen som gjør at det kan ta tid. Det er jo ikke like lett for alle uansett om man har gått på pillen eller ikke. Lykke til fremover.
Lillegull,2 på jorden,1 engel Skrevet 28. desember 2006 #10 Skrevet 28. desember 2006 Første gang tok det ca 2 uker.. Andre gang hadde jeg faktisk ikke slutta heller.. =)
ths82 Skrevet 28. desember 2006 #11 Skrevet 28. desember 2006 Tok bare to-tre mnd for min del. Varierer visst velig.Mange har tidligere sagt til meg at d gjerne tar ca et halv år.
Lycheli Skrevet 28. desember 2006 #12 Skrevet 28. desember 2006 Ble gravid med en gang jeg, så dette er nok veldig individuelt. I tillegg sluttet jeg visst på helt "feil" måte etter tredje uke på brettet, glemte da en pille, tok en eller to til men med lengre mellomrom enn man skal og droppet de siste pillene. Ifølge folk her inne var dette svært ille og skulle forstyrre syklusen veldig, sikkert sant men i mitt tilfelle gikk det jo stikk motsatt og det er jeg glad for
Mild, Marcus & Mille Skrevet 28. desember 2006 #13 Skrevet 28. desember 2006 Jeg gikk på p-pilla i nesten 4 år og ble plutselig gravid.. ;-) Så er nok ikke noe problem å bli gravid!
Lykkelig med 2 barn Skrevet 28. desember 2006 #14 Skrevet 28. desember 2006 Med nr 1 ble jeg gravid 14 dager etter jeg sluttet med p-pille. .....og jammen har det ikke skjedd igjen! Sluttet med p-pille og er ble på nytt gravid etter 14 dager. Hadde aldeles ikke trodd vi skulle ha så "flaks" igjen og forventet svargerskapet i litt lengere framtid. Nå har det nesten kommet litt vel brått på :-) Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå