Gå til innhold

Vil bare si noe ang overtid.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har snakket med flere jordmødre etter at dere her inne ofte sier at dere er så og så mange dager på overtid.

 

Da går dere ut ifra at dere hadde termin da og da, men har gått så og så mange dager på overtid.

 

 

 

Man er på overtid fra dag 14 etter termin.

 

MAN ER IKKE PÅ OVERTID DAGEN ETTER TERMIN!!!

 

Har snakket med 4 jordmødre og de alle sier det samme.

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er fullstendig klar over det,men man kaller det for overtid her inne fordet...

Er det så gale at vi gjør det???

Gjest mammaen til Odin pluss 1imagen
Skrevet

Men er det noe å være irritert over da? Hehe, hormoner ute å går skjønner e;)

 

Er 2gangsfødendes og får ekstra oppfølging med ulspesialist en gang i mnd.. E fødte 6dager over terminen, og alle e har vært i kontakt med ang svangerskapet bruker betegnelsen overtid.. Når det har gått 14 dager over terminen pleier de som regel å sette igang fødselen relativt fort. Men skjønner ikke hvorfor det er nødvendig å hisse seg opp over en så liten fille ting, og hvorfor være anonym? Kan jo gå på kranglesiden da, derfor den er her=)

Skrevet

Ja kjære deg. Vi har forholdt oss til termindatoen hele svangerskapet, og da kaller vi dagene etter den datoen for overtid her inne!!!

 

Hva jordmødrene sier er noe annet. Vi er da klar over det! Et svangerskap varer normalt fra 37-42 uker!

Skrevet

Dette er ikke et fagforum, dette er et forum for gravide der vi tar opp også ting som angår følelser og ikke fakta. Derfor er det ganske naturlig at man føler seg på overtid når terminen er forbigått. De fleste er klar over definisjonen av overtid, men her inne er vi mennesker og ikke fagfolk.

Skrevet

Trenger ikke bekreftelse fra jordmødre om at den ekte overtiden ikke begynner dagen etter termin, det har i alle fall jeg visst. (men finner meg i at det er slik man bruker det her inne)

 

Men det er også feil å si at den begynner 14 dager etter. Det er da de fleste får sin overtid beregenet, men man kan også få indiviuelle tidspunkt i når man regnes som på overtid. De fleste med IVF-baby blir kalt på overtid en uke etter temindatoen, Noen med ekstra oppfølging pga liten baby kan f.eks. bli kalt på overtid først etter 3 uker etter den opprinnelige termindatoen. Så i utgangspunktet er det individuelt, men der de fleste får den etter 14 dager.

Skrevet

Og de fleste steder er det ikke 14 dager lenger, det er fra 7-12 dager. Legen og jordmoren min sier at man skal settes igang om ikke no har skjedd senest 12 dager etter termin.

De fleste praktiserer visst 7 dager her etter ny resultater som viser at det er mer skadelig å gå over termin enn tidligere trodd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...