Fire småtroll Skrevet 21. desember 2006 #1 Skrevet 21. desember 2006 Er vannkopper farlig i svangerskapet? Jeg tror jeg hadde det da jeg var liten, men jeg har jo bare foreldrene mine sitt ord på det og de er ikke helt sikre. Nå er jeg 16+4 uker på vei, og lurer på om jeg må holde smittede tantebarn på avstand i jula, tenk om jeg ikke har hatt det, er det farlig for min lille spire?
Gjest Skrevet 21. desember 2006 #2 Skrevet 21. desember 2006 Fant dette: http://www.doktoronline.no/section/nosection/?action=showQA&DocumentId=677
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2006 #3 Skrevet 21. desember 2006 Ikke for å skremme deg, men jeg har hatt vannkopper 2 ganger. En gang som barn og en gang som voksen. Vet flere andre som også har hatt det flere ganger. Vet ingenting om det er farlig å ha det som gravid.
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2006 #4 Skrevet 21. desember 2006 Ikke farlig i svangerskapet. Unntaket er dersom du blir smittet mindre enn 5 dager før fødselen. Da rekker du nemlig å smitte barnet UTEN å rekke å gi det antistoffer som det kan bekjempe smitten på. Løsningen da er i såfall innleggelse for den nyfødte på barneavdeling, der den vil få antistoffene i ei sprøyte. Hilsen gravid legestudent.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå