Smurfemamma *1rosa+2blå* Skrevet 20. desember 2006 #1 Skrevet 20. desember 2006 Noen som vet om det er farlig å få i svangerskapet, mange barn i venneflokken til datteren min har fått det....
snartmammapåny Skrevet 20. desember 2006 #2 Skrevet 20. desember 2006 Er ikke de fleste vaksinerte mot dette da? Mener jeg hat tatt en vaksine mot det en eller annen gang i løpet av grunnskolen..
Smurfemamma *1rosa+2blå* Skrevet 20. desember 2006 Forfatter #3 Skrevet 20. desember 2006 Hei..jo de fleste vaksineres i første leveår men vaksinen varer bare til barna begynner i grunnskolen..ergo hvis ikke man har bedt om å bli vaksinert på nytt er man ikke immun lengre..kikhoste er bare farlig hos barn under 2 år og det er disse de vil beskytte gjennom vaksinen..finner ingen informasjon om kikhoste i svangerskapet..
semilie:)Fødeklar Skrevet 20. desember 2006 #4 Skrevet 20. desember 2006 Hei Jeg hadde dette i forrige svangerskap. Det var heeeelt forferdelig. Er også vaksinert men fikk det allikevell. Barnet ble født til normal tid, og jenta var frisk. Selv var jeg dårlig i seks uker
Smurfemamma *1rosa+2blå* Skrevet 20. desember 2006 Forfatter #5 Skrevet 20. desember 2006 Ok det var godt å høre..at ungen var frisk mener jeg. Hvor langt hadde du kommet da du fikk det?
semilie:)Fødeklar Skrevet 20. desember 2006 #6 Skrevet 20. desember 2006 Jeg var fem måneder på vei ca. .....Fikk medisin også. Uff det var fælt... men ungen var helt frisk heldigvis
Smurfemamma *1rosa+2blå* Skrevet 20. desember 2006 Forfatter #7 Skrevet 20. desember 2006 Like langt som jeg er nå..tror jeg skal be om blodprøve hos legen imorgen,bare for å være sikker.Jeg passet 2 åringen som har fått det på lørdag(hun er ikke vaksinert)..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå