Hoppetussa Skrevet 18. desember 2006 #1 Skrevet 18. desember 2006 Fryktelig dumt spørsmål dette her, nesten så jeg har lyst til å være anonym... Datteren mi er 5 mnd og 8 kg nå, og jeg bader henne i balje. Hun kan fortsatt ikke sitte helt selv, bare nesten. Når de er mindre er det jo greit å holde i den ene armen og støtte opp hodet, men det er ikke så lett nå, særlig siden hun har funnet ut at hvis hun plasker med beina spruter vannet! Så jeg bare lurte på hvordan dere i denne situasjonen gjør det jeg?
AnonymeAnine Skrevet 18. desember 2006 #2 Skrevet 18. desember 2006 Heheh... husker at det var et problem, ja... sønnen min er nå 7,5 mnd og sitter selv, men vi hadde en "vanskelig-å-bade"-periode. Vi måtte rett og slett bade ham sammen. En av oss holdt ham og den andre vasket. Ikke dumt spørsmål, i det hele tatt:-)
To fine gutter Skrevet 18. desember 2006 #3 Skrevet 18. desember 2006 Vi la gutten vår på magen! Det synes han var kjempestas, og det gjør vi fortsatt. Han er nå ni mnd. Funker kjempefint, både i balje (stor) og i badekaret.
Hoppetussa Skrevet 18. desember 2006 Forfatter #4 Skrevet 18. desember 2006 Lurt! Vi har ikke så stor balje, og ikke badekar, men skal prøve det!
Anonym8579 Skrevet 18. desember 2006 #5 Skrevet 18. desember 2006 vi bruker tummytub! genial oppfinnelse, der sitter lillegutt selv og storkoser seg
meg & to små vampyrer Skrevet 18. desember 2006 #6 Skrevet 18. desember 2006 Vi er to om det! He he:) Tungt å holde ham aleine. Har tenkt å kjøpe sånn badestol der de sitter helt støttet opp, så vi kan bade ham en og en fram til han sitter selv. Han er jo bare litt over 3 mnd, lille vennen, så det tar vel litt tid før han kan sitte selv... Dere som legger de på magen? Hvordan gjør dere det? Bare veldig lite vann i balja da? Og de holder seg der oppe uten å "drukne" og legge hodet nedi vannet?
LivetErEnLek Skrevet 18. desember 2006 #7 Skrevet 18. desember 2006 Man får også kjøpt et slags sete som de ligger i. Snuppa mi har brukt det helt fra begynnelsen fordi jeg sliter med ryggen og det er vanskelig for meg å holde henne i badekaret. Hun er nå 5 mnd og bruker det enda. Er nok ikke så lenge til, så må vi gå til innkjøp av et slikt sete hvor hun kan sitte.
mai mammaen til to Skrevet 18. desember 2006 #8 Skrevet 18. desember 2006 vi har en sånn ligge stol... har brukt den siden hun var rundt 1 mnd... hun liker den kjempe godt. har prøvd å la henen sitte i badebaljen men hun liker ikke det så godt..mye gøyere å ligge i stolen..da får hun plasket ordentlig med beina og.. hun er 7 mnd nå..og det begynner å bli trangt i baljen... men men..
To fine gutter Skrevet 18. desember 2006 #9 Skrevet 18. desember 2006 Vi begynte å legge han på magen i badekaret når han snudde seg rundt selv. Han var ca 5 mnd. Eeeelsker å ligge og plaske og "svømme" i badekaret. Har ikke så mye vann, men han holder hodet godt over vannet.
Gjest Skrevet 18. desember 2006 #10 Skrevet 18. desember 2006 Vi har også brukt liggestol. Det er helt genialt. Babyen får armer og ben fri og kan plaske og kose seg. Nå er Odin så stor (ca 10kg) at jeg har lagt den bort. Jeg bruker nå lite vann i baljen slik at han kan ligge på bunnen , Legger et håndkle i bunnen slik at han ikke sklir. Det finnes skumgummi badeunderlag som er til dette. Sikkert mykt og kjempebehagelig for babyen! Men en slik har jeg ikke fått rotet meg til å kjøpe. Vi har også en bade-sittestol som jeg har tenkt å ta i bruk nå.
BettyBoob Skrevet 18. desember 2006 #11 Skrevet 18. desember 2006 jeg holdt på som dere, men ene armen under nakke og armhule. Og masse masse sparking og plasking - mor klissvåt.... Nå er han 9 mnd og sitter selv, men nå plasker han med hendene, så jeg blir like våt er så skjønn, krabber rundt i karet og reiser seg opp (ikke helt trygt i et badekar!)
Hoppetussa Skrevet 18. desember 2006 Forfatter #12 Skrevet 18. desember 2006 I kveld fant jeg ut en lur løsning selv midlertidig(til hun blir for lang for balja): å tappe så lite vann at hun kan ligge på bunnen og at jeg bare holder hodet hennes oppe! Et lite tips til andre kanskje...?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå