Gå til innhold

Hodet er festet, helt utrolig!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hadde aldri trodd det! Sist gikk jo vannet før hodet var festet, så hadde ikke forventet at det skulle være festet før termin denen gangen. Godt å slippe å bekymre seg for en ting mindre.

Skrevet

Jeg bekymrer meg overhodet ikke jeg, selv om hodet ikke er festa. Jeg er jo andregangs...

Skrevet

Hei, så kjekt med hodet som er festet.

I mitt første svangerskap festet hodet seg et sted mellom uke 32 og 34. Denne gangen var det ikke festet da jeg var hos legen i uke 34.Men det er jo også helt vanlig når man er 2.gangs.

Skrevet

var på kontroll i går, uke 39 i dag, og her er hodet heller ikke festet. Men jeg bekymrer meg heller ikke over det da jeg er andregangs :=))))

Skrevet

Jeg er jo også andregangs, derfor ekstra overrasket. Da jeg skule ha sønnen min sa jordmor at jeg måtte legge meg ned når vannet gikk og bli fraktet med sykebil. Slik er jo ikke nødvendig har det vist seg, men jeg hadde nok bekymret meg litt for navlestrengen og sånn hvis hodet ikke var festet og vannet gikk.. Til tross for hva forskning sier... Men nå slipper jeg iallefall det.

Skrevet

Jm sa til meg at det svært sjelden var grunn til bekymring om vannet gikk uten at hodet var festet. Det kan være farlig hvis navlestrengen ramler ut med vannet, men hos meg ser det ut til at hodet er såpass godt planta nedi bekkenet at navlestrengen ligger trygt unna åpningen. Dessuten kan man faktisk kjenne det om navlestrengen ramler litt ut.

 

Men uansett kan det være en grei forholdsregel å legge seg ned og ta turen til jm/føden med en gang om vannet går uten hodefesting :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...