Gå til innhold

Leppene mine er sååå tørre


Anbefalte innlegg

Skrevet

Auuuuuu....

vanlig lypsyl funker dårlig ama

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Samme her!

Var noen her inne som mente at det var for at jeg hadde for lite væske i kroppen. Drikker vann som fan, men det funker dårlig! Ender bare opp med å springe på do annet hvert minutt:-)

Skrevet

Johoo!

 

Prøv leppeKREM, får det i parfymerier og noen apotek :)

Og har du prøvd å skrubbe de med peeling for å få av døde hudceller? Du kan også legge fuktighetsmaske på dem hvis det er så ille.

Og bruk kremen (eller leppepomaden) hele tiden selvom du har noe der fra før! (Gått hudpleieskolen så dette er pensum hahahha!)

Skrevet

Har hørt at de vanlige som lypsyl ol inneholder parafin, og det gjør at leppene blir egentlig skikkelig uttørret til slutt, blir bare avhengig av de. Noen blistex og nivea inneholder ikke dette, og leppene blir mye bedre..

 

Kanskje det hjelper å bytte?;)

Skrevet

Eg også, skikkeleg tørr på overleppa. Brukar "Blistex Intensive Moisturiser" (kjøpt i England, men dei har den sikkert her óg! Også brukar eg mentholatum..

 

Kanskje du kan prøve sånn krem som dei sel på apoteket mot forkjølelsessår? Uansett er dei behjelpelege med råd om kva du kan smøre på!

Skrevet

Har du sjekket jernlagrene dine samt B12???

 

Jeg har også skikkelig tørre lepper + et munnsår i munnviken som ikke vil gro. Har prøvd alt uten hjelp.

 

Legen min på sykehuset sa at det kom av jern og B12 mangel.......... og det stemmer at jeg har ganske tomme lagre!

Skrevet

Eight hour cream fra Elisabeth arden er desidert det beste på markedet. Drikk også mye vann, leppene tørker ut når du ikke fyller på

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...