lykke-66 Skrevet 14. desember 2006 #1 Skrevet 14. desember 2006 Nå går jeg bare rundt her og venter.... Har termin på lørdag. Trodde aldri jeg skulle glede meg til fødselen :-) :-) I går var jeg hos jordmora. Alt i skjønneste orden. Men nå nærmer det seg jul i rekordfart.... Hun satte meg opp til akupunktur tirsdag for å få litt fortgang hvis det ikke har skjedd noe før den tid. Er det noen som har erfaring med dette? Hvis det virker, hvor lang tid tar det før det skjer noe....? Jeg gleder meg villt til å få den lille gutten vår opp på magen...
KrissyL & Aurora Skrevet 14. desember 2006 #2 Skrevet 14. desember 2006 Jeg har gått å tatt modningsakupunktur men jeg vet ikke om det hjelper på noen måte. Skal visst være med på å åpne og å gjøre fødselen lettere. I går ble det satt elektrisitet til noen av nålene og jeg hadde masse kynnere (eller rier...) en stund etterpå men det skjedde ikke noe mer. Skal gjøre det samme i morgen og krysser fingrene for at det kanskje kan være med å sette fødselen i gang hvis jeg er "moden" nok. (Har termin på mandag...) Hun som jeg har gått hos har erfaring med at svært få som får slik behandling går over terminen. Tiden vil vise... vi bare håper :-)
Grevlingmamma Skrevet 14. desember 2006 #3 Skrevet 14. desember 2006 Hei KrissyL - hvor er det man går og får sånn modningsakupunktur? Er det jordmor eller kan alle akupunktører gjøre sånt? Har litt lyst til å prøve det selv. Noen som har et sted å anbefale i Oslo?
KrissyL & Aurora Skrevet 14. desember 2006 #4 Skrevet 14. desember 2006 Jeg går hos Vibeke Fjeld på Klinikkfjeld på Majorstua. Du kan lese om det på http://www.klinikkfjeld.no/ og det kan anbefales.
Grevlingmamma Skrevet 14. desember 2006 #5 Skrevet 14. desember 2006 Hei KrissyL - takk for svaret! Nå har jeg bestilt meg time på Klinikk Fjeld i dag og i morgen for modningsakupunktur!!! Herregud som jeg håper det funker!!! Ihvertfall noe annet og spennende å fokusere på - jeg har aldri fått akupunkur selv før, men har vært borti det som behandlingsform og tror det virker... )
KrissyL & Aurora Skrevet 14. desember 2006 #6 Skrevet 14. desember 2006 Kult... Jeg har også time i morgen... :-) Krysser fingrene og satser på at det blir siste gangen :-)
KrissyL & Aurora Skrevet 14. desember 2006 #7 Skrevet 14. desember 2006 Lykke til forresten, Marianne. Håper det kan hjelpe :-)
Grevlingmamma Skrevet 14. desember 2006 #8 Skrevet 14. desember 2006 Takk takk, og i like måte.... ) ) )
Stella:O) Skrevet 14. desember 2006 #9 Skrevet 14. desember 2006 Jeg har termin på søndag og var til akupunktur på onsdag. Hun sa at hvis jeg var moden ville det sette igang ganske snart. Men jeg hadde ingen effekt av behandlingen. Fikk ikke så mye som en kynner. Fikk 10 nåler totalt.
hønepøne;-) Skrevet 14. desember 2006 #10 Skrevet 14. desember 2006 Jeg har vært noen ganger, men han sier at det er vanskelig å sette igang med akupunktur. Han har satt modningsnåler på meg og han øker på for hver gang. Derimot så skal det hjelpe til meg å gjøre fødselen enklere, åpne bekkenet og sette fortgang på endorfinproduksjonen (pluss masse annet). Håper bare ikke pengene var helt bortkastet!!!
Grevlingmamma Skrevet 14. desember 2006 #11 Skrevet 14. desember 2006 Var til første behandling med modnings-akupunktur i ettermiddag. Merker ikke noe særlig til det ennå, men har tro på at det hjelper. Har selv vært borti en del smerte- og allergipasienter som har fått fantastisk effekt av akupunktur. Man får stimulert de riktige nervene og økt blodtilstrømningen til de aktuelle organene. Terapeuten sa at det tar minst 2 behandlinger før det evt skjer noe, avhengig av hvor moden man er før beh starter. Jeg skal tilbake i morgen og evt søndag dersom det trengs. I morgen får jeg strøm i nålene, skal bli spennende. Det jeg merker nå er at junior er litt mer aktiv enn vanlig og det murrer litt i underlivet + jeg har den gode endorfin-følelsen, omtrent som etter en treningsøkt. Selv om ikke fødselen skulle komme i gang innen tre beh så tror jeg det er veldig gunstig å ha hatt disse behandlingene når man til slutt blir satt i gang på sykehuset - skal visst gjøre fødselen ganske mye enklere. KrissyL - takk for tipset! Veldig hyggelig på Fjeld.
KrissyL & Aurora Skrevet 14. desember 2006 #12 Skrevet 14. desember 2006 Bare hyggelig :-) Jeg har heller ikke merket noe særlig til det men stoler på at det skal være til hjelp når fødselen starter. Jeg fikk strøm i nålene for første gang i går og hadde masse murring og noe som jeg tror kan ha vært rier. Det var skikkelig vondt, men gav seg (uheldigvis) etter en stund. Skal tilbake morgen å få mere strøm. Håper såååå at det kan sette ting i gang :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå