Gå til innhold

når begynner de normalt med pinsettgrepet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

snuppa har begynnt med det, å det er vondt! hun piller på ALT... prøver t.o.m å nappe ut øyenvippene mine.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

snuppa begynte vel når hun var 6-7 mnd tror jeg.. skulle dra og pille på alt...

Skrevet

Med "pinsett grepet" menes det at de kan plukke opp ting med pekefinger og tommel, skjer rundt 10 mnd.

Skrevet

men og dra i ting med pekefinger og tommel.... og da er desverre øyenvipper og øreflipper godt utsatt..

Skrevet

min har ihvertfall ikke begynt..han er snart 8mnd..kan klore med en og to fingre..men klarer ikke det typiske pinsett grepet.. er nok lengetil her i gården!

 

det står på babyverden at de øver på pinsettgrepet fra 8mnd, men det tror jeg ikke stemmer! ser ingen i mødregruppa mi som kan det, og de er fra 7-9mnd!

 

får håpe du kommer ut av det med øyevippene i behold:)

 

kos og klem fra

 

Skrevet

tulla her er 8 mnd og ho har pinsett grepet, helsesøster var overrasket over hvor tidlig ho hadde det. trodde ikke på oss så ho måtte se det selv og JO snuppa hadde faktisk pinsettgrepet:)

ha hatt det i 1 mnds tid nå.

Skrevet

Snuppa vår er også veldig glad i øyevipper:) også plukker hun opp bittesmå smuler på gulvet. Hun er 7 1/2 mnd og har vel hatt pinsettgrepet 1 1/2 mnd.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...