aprilbaby2007 Skrevet 12. desember 2006 #1 Skrevet 12. desember 2006 Jeg har alltid hatt fin urin i svangerskapene, men nå så var den 43 eller 4,3 er usikker hva det står. Er blitt mer kvalm igjen i den senere tid, spyr o.l. Har også litt smerter i mage, men ikke noe veldig. Trenger jeg å være bekymret? Har hørt hjertelyden i dag hos lege, men nevnte ikke dette siden jeg var akutt med brokk. Jeg er 24 uker på vei. Noen som kan forklare mer hva jeg skal følge med på o.l.?
Blåbærlyng Skrevet 12. desember 2006 #3 Skrevet 12. desember 2006 Symptomer på svangerskapsforgiftning kan være bl.a. en spesiell hodepine som ikke forsvinner, ødemer i beina som heller ikke forsvinner over natta, synsforstyrrelser, høyt blodtrykk og eggehvite i urinen. I boka mi står følgende: Hver for seg bør ikke disse symptomene bety noe, men sammen er det større mulighet for svangerskapsforgiftning. (...) Straks det oppstår mistanke om økende blodtrykk og tegn på for mye væske i kroppen, bør svangerskapskontrollen foretas oftere og tiltak settes i verk.
aprilbaby2007 Skrevet 12. desember 2006 Forfatter #4 Skrevet 12. desember 2006 Tusen takk for svar, da kan jeg slappe av, blodtrykket mitt var lavt:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå