Gå til innhold

Bør man lære dem "å snakke" - 10 mnd.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Leser at mange barn her inne sier titt-tei og mamma og pappa. Øver dere bevisst med dem? Jeg gidder ikke øve intenst på enkelte ord. Det kommer vel av seg selv, eller?

Skrevet

Nei, jeg gidder jaffal ikke å prøve å lære ham ord. Er det noe vits uansett? Men jeg merker jo at de ordene han kan, er dem han har hørt mye. Men det er jo bare fordi jeg har brukt dem mye i vanlige situasjoner, ikke fordi jeg på død og liv skulle prøve å lære ham det. Jeg trodde egentlig ikke han skulle si noe på en god stund, så derfor fikk jeg sjokk da han sa tydelig begynte å smatte og si "godt" etter ca. 8,5 mnd.

Skrevet

Nei, hvorfor GIDDE å lære ungene noe? Det er faktisk ikke alt som kommer helt av seg selv, ting må læres også :)

Skrevet

Stått opp med feil fot? Eller kanskje bare sur for at ungen din ikke snakker ennå? :-)

Skrevet

Min unge snakker helt fint hun, takk skal du ha :)

kanskje nettopp fordi jeg gidder å snakke med henne? Gidder du leke eller? Eller lære barnet å spise selv, krabbe, sitte, gå...? Ikke så farlig kanskje. Det skjer nok av seg selv en dag!

 

;)

Skrevet

snuppa mi er 10 mnd.. og hun sier mamma, pappa, hei, bø og hadet... Men har aldri øvd på noe bevisst... det eneste er hadet.. det tror jeg hun har lært av den hadet boken som vi fikk i goboken.. er en knapp som man trykker på også sies det hadet... hun trykker og trykker... og repeterer og repeterer helt av seg selv..

Skrevet

Gutten min på snart 10 mnd sier hei, titt-tei, mamma, pappa, lalla (legge seg), henne ( hvorhen), ja og nei.

Han elsker å herme etter alt vi sier, og jeg syns nå det er en ypperlig anledning å lære han litt jeg da.

Iallefall så lenge han syns det er gøy selv ;-

Skrevet

Vår datter på 7 1/2 sier ingenting enda, ingen antydning til ord heller. Jeg er ikke enig i det anonym over her sier, at noe kommer ikke av seg selv. Hvis man snakker normalt til barnet kontinuerlig, vil barnet lære å snakke uansett. Men kan jo hende at det vil lære noen ord som er repetert veldig ofte med hensikt, litt fortere. Det hender jeg sier mamma og pappa og hei til henne ofte, i håp om at hun skal lære seg det raskt, men må vel innrømme at jeg ikke har gått seriøst inn for å lære henne visse ord ut over dette.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...