3godklumper Skrevet 10. desember 2006 #2 Skrevet 10. desember 2006 Det kan belaste rygen for mye.' Men vi har nå gjort det mye fordet. Han er sterk og fin i ryggen - så alt er relativt.
så var vi 4 Skrevet 10. desember 2006 #3 Skrevet 10. desember 2006 kan skade ryggen siden de ikke er sterke nok i ryggen. Nå har jeg leste at når de kan ta seg inn igjen hvis de holder på å falle er de sterke nok i ryggen til å sitte litt. Noen snakker om "unormal" motorisk utvikling også... Alt med måte!
Englefjas Skrevet 10. desember 2006 #4 Skrevet 10. desember 2006 HS her forklarte at babyer som sitter veldig mye kan begynne å bevege seg sittende, i stedet for å lære å krype. Altså, dra seg bortover gulvet i sittende stilling. De går da glipp av treningen av venstre og høyre hjernehalvdel som de får når de lærer å krype.
Gjest Skrevet 10. desember 2006 #5 Skrevet 10. desember 2006 Jeg har hørt at hvis de sitter mye /blir støttet opp med pute ol. før de kan sette seg opp selv så kan de bli rumpeakere. De lærer aldri å krabbe men aker heller bortover på rumpa. Er også belastende for ryggen som ikke er så sterk ennå. Men å sitte på fanget skal være helt i orden. (sa fysio på hs)
Mamsen86 Skrevet 10. desember 2006 #6 Skrevet 10. desember 2006 Jeg visste at dem ikke skulle sitte så altfor mye - men lærte likevel mye nytt av denne tråden! Så flott!
så var vi 4 Skrevet 10. desember 2006 #7 Skrevet 10. desember 2006 vet du hva forskjellen er da på å sitte i fanget og på gulvet?
Anonym bruker Skrevet 10. desember 2006 #8 Skrevet 10. desember 2006 men hva hvis babyen nærmer seg sju-åtte mnd og lener seg fremover og sitter selv i fanget, men ikke klarer å sette seg opp selv på gulvet...? er det dumt å sette dem opp da? i høystol når dem skal spise grøt, eller på gulvet for å leke ol.... sikkert dumt for da lærer dem ikke å reise seg opp selv, vil heller ha hjelp til å sette seg opp, men jeg tenkte om det var noe "farlig" for kroppen da, når de er såppas store babyer?
så var vi 4 Skrevet 10. desember 2006 #9 Skrevet 10. desember 2006 Martin får lov å sitte i senga vår og på gulvet og styre litt. Han er ikke i hvertfall ikke forsinket i sin motoriske utvikling og han er sterk i ryggen (tar seg inn igjen hvis han holder på å tippe). Men ikke så lenge i slengen da. Alt med måte.
yasmina Skrevet 10. desember 2006 #10 Skrevet 10. desember 2006 En venninne fikk beskjed om at det også har med at man blir mye sterkere i ryggmuskelene enn i magemuskelene når de blir satt opp på den måten. Det kan faktisk gi senskader og dårlig rygg som voksen.....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå