Anonym bruker Skrevet 7. desember 2006 #1 Skrevet 7. desember 2006 er det flere her inne med like korte barn? Synes alle andre på samme alder er 90 cm og oppover, og føler jenten min er så veldig kort. Vi er ikke spesielt lave foreldrene (jeg er 1.70) men nå er jeg redd datteren min skal bli veldig lav?
Ella@ Skrevet 7. desember 2006 #2 Skrevet 7. desember 2006 Min datter er 2 år og 86 cm. Synes hun ser helt normal ut jeg da ). Men hun er størrelse 20 i sko og det gjør det vanskelig å finne sko som passer.
Niva Skrevet 8. desember 2006 #3 Skrevet 8. desember 2006 Min datter var 83 på to årskontrollen, men da hun var 2.5 vokste hun 6 cm på en sommer.
Bennylure♥ Skrevet 8. desember 2006 #4 Skrevet 8. desember 2006 Var på 2 års kontroll her om dagen og da var vesla 92 cm. Er 2 år og 2 mnd.
Bennylure♥ Skrevet 8. desember 2006 #5 Skrevet 8. desember 2006 Skulle ha med at de to eldste var 86 og 88 cm på 2 års kontrollen, så det varierer jo veldig i den alderen. ;o)
Gothminister Skrevet 8. desember 2006 #6 Skrevet 8. desember 2006 Sønnen min er 2 år og er 84.5 cm... Jeg er 1.65 og faren er 1.73,så vi er ikke spesielt lange vi heller... Men vi måtte tilbake om 1/2 år og måle lengden hans igjen.. Må dere tilbake,eller sa de ikke noe om høyden hennes?
Anonym bruker Skrevet 8. desember 2006 #7 Skrevet 8. desember 2006 jeg har det motsatt; at datteren min er veldig stor for alderen. Men jeg vil bare si en ulempe med det, og det er at hun alltid blir tatt for å være eldre enn det hun er, og de som treffer henne forventer mer av henne enn alderen tilsier. Av og til er jeg nesten litt "misunnelig" på de med korte barn, for da ser det ut for meg at andre ikke forventer så mye av dem. Det er noen ganger litt slitsomt og alltid fortelle "hun er bare litt over to år". Den siste jeg traff trodde hun var nesten FEM!! Og da forstår jeg jo godt at folk kan reagere på at hun sitter i vogn, snakker dårlig, ikke oppfører seg alltid, når de tror hun er så gammel.. Det var bare et hjertesukk ifra en med det "motsatte" problemet..
Anonym bruker Skrevet 8. desember 2006 #8 Skrevet 8. desember 2006 Forrige innlegget var kanskje ikke så mye hjelp for deg; men jeg må bare komme med et eksempel om meg og søsteren min. Jeg var lang da jeg var barn, og alltid blant de største. Helt frem til 6.klasse. Da kom jeg i puberteteten og sluttet å vokse. Så nå er jeg lav. Søsteren min var alltid blant de minste, men mens de andre jentene slutet å vokse i 12-14 års alderen, forsatte hun til hun var 15-16 og ble mye lenger enn mange andre..
tuppemor-75 Skrevet 8. desember 2006 #9 Skrevet 8. desember 2006 min datter var 85,5 cm på 2-årskontrollen. jeg er kanskje litt lav (1,62), men faren anser vi til å ha en normal høyde: 1.78 cm. men vi er ikke bekymret for om hun blir spesielt lav. hun er bare 2 år, og de vokser mye i rykk og napp de første årene.
Nea. Skrevet 8. desember 2006 #10 Skrevet 8. desember 2006 Jenta mi var 85 på 2-årskontrollen, ble ikke nevnt noe om høyden. Følger kurven sin så fint atte. Men jeg og pappaen er 172 og 182 så man skulle jo tro hun ble lang som voksen, spent å se. Syns også at særlig på innleggene her så viker det som at alle har lengre barn, så flott å se at det er flere av de litt korte )
soliii m jente & gutt Skrevet 9. desember 2006 #11 Skrevet 9. desember 2006 Når vi var på 2 års kontroll var jenta mi 2 1/2 år og 86 cm.... helsesøster sa ingenting på det! nå er hun 2 år og 9 mnd og like høy! Lillebroren derimot er 72 cm og er bare 10 mnd!!! jeg er 1.60 høy og min samboer 1.67..... Bekymrer meg ikke! hun er så liten og skjønn atte!!!!!!!!! Alle er forskjellig!
Anonym bruker Skrevet 9. desember 2006 #12 Skrevet 9. desember 2006 Ser av det percentilskjemaet som brukes på helsestasjoner at gjennomsnittet, den tykke streken i midten av skjemaet, for jenter på akkkurat 2 år er 87 cm.
anonymusmamma Skrevet 9. desember 2006 #13 Skrevet 9. desember 2006 Jenta mi var 80cm på 2års kontollen. (om jeg ikke husker feil) Hun er veldig lita, var 2900 da hun var født og 48cm. Hun skal også på kontoll når hun er 3år for å følge henne opp litt ekstra siden hun er så lita. Hun er nå "hjemmemålt" til ca 87cm, 2år og 9mnd. Jeg er 175, sambo 171, så jeg aner ikke hvor høy hun kommer til å bli.
KamaSutra -18 dager til termin Skrevet 9. desember 2006 #14 Skrevet 9. desember 2006 Tror lengde og vekt ved fødselen har veldig lite å si (så det var nevnt over her). Hannah var 49 cm, og 3015 gram da hun ble født. Ganske lita. Og nå er hun 2 år 2 mnd og 96 cm lang. Bruker str 98, og en del i 104. Hun blir også tatt for å være 4 år noen ganger, og det er som hun over her skrev at det forventes så mye mer av dem ettersom folk tror hun er eldre. Så det er vel "fordeler" og "ulemper" ved alt. De er som de er ;o)
Gjest Skrevet 9. desember 2006 #15 Skrevet 9. desember 2006 Datteren min var 78cm på 2 års kontroll, nå er hun 2 år og 4 mndr, er 84cm lang, Hun har vært på Ullevål for sjekk, og hun har for lite veksthormoner. Har ikke dere blitt sendt videre for sjekk? Hvis du er bekymret selv, bare si fra på helsestasjonen, så kan de henvise videre for røngten av skjellettet, da ser de med en gang om alt er som det skal være. Jeg syntes det var greit å få det sjekka, heller en gang for mye tenkte jeg, og det var jo verdt det:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå