Gå til innhold

kort luteal fase...


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Nå fant jeg ut at en kort fase er under 10 dager. Hmm.. Håper jeg ikke får problemer der... :( Ble litt skremt over å få ovulation estimert på dag 19!!!! (føler liksom på meg at den kommer dag 15 hver mnd, med kramper og EL-slim, men FF sier noe annet..)

 

Må legge til at jeg til nå har regnet dag 1 som første dag med spotting. Trodde det vcar inkludert i mentruasjonen jeg..

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7375399-kort-luteal-fase/#findComment-7375763
Del på andre sider

hei!

Hva betyr FF? Hvis du er veldig i tvil om når el er kan du jo bruke el tester. På billigtest.no får du 5 stk. for en hundrelapp tror jeg..

Jeg har ikke truffet el enda, tror ikke jeg har hatt det denne måneden, da jeg slutta på jasmin for en mnd. sia. Det virker som du har endel peiling.., er du lege eller noe sånnt?

Håper både du og jeg lykkes med spiren snart! :)

klem

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7375399-kort-luteal-fase/#findComment-7377060
Del på andre sider

hei madonna23 :)

 

Vi er like gamle!! :)

 

Hehe.. Jeg er medisinstudent. Men, jeg tror det er ganske vanlig å ha kort lutealfase, selv om jeg ikke finner noe særlig om temaet i bøkene mine. fant masse på nettet! :) ville bare vite om det var fler her i samme situasjon... (noier litt for at ting ikke skal være i orden nedi der..)

 

FF er fertility friend: der måler du tempen hver morgen på samme tid, så regner programmet ut når eggløsning kommer. Sjekk linken i hovedinnlegget :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7375399-kort-luteal-fase/#findComment-7378598
Del på andre sider

Jeg kan ikke så veldig mye om temaet, men mener å ha lest at en (for) kort lutealfase er mindre enn 10 dager og at det vanligste er 12-14 dager. Selv fikk jeg mensen på 12dpo forrige mnd (11 dager luteal, eller?) og har bekymra meg bittelitt (sannsynligvis uten grunn som med det meste jeg bekymrer meg for, håper jeg). Har du stabil syklus på 28 dager, eller kan det være et unntak?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/7375399-kort-luteal-fase/#findComment-7384367
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...