Øyboeren med to små <3 Skrevet 5. desember 2006 #1 Skrevet 5. desember 2006 og alt så bare fint ut, og blodtrykket er perfekt..! jordmor var så koselig og tok seg goood tid til meg, vi satt vel og pratet i rundt tre kvarter eller noe sånn.. fikk masse nyttig info, og en sånn fin svangerskapsbok med en del for mor, og en for far... gleder meg til neste time den 8 januar, da skal hun prøve å finne hjerteslagene.. :D
Øyboeren med to små <3 Skrevet 5. desember 2006 Forfatter #2 Skrevet 5. desember 2006 også fikk jeg som så mange andre flyttet termin en dag frem, til 20 juli.. eller to dager, etter kalkulatoren her på bim..
biemamma Skrevet 6. desember 2006 #3 Skrevet 6. desember 2006 så bra, gratulerer så mye... kjekt når alt går som det skal.. lykke til videre..vi har forresten termin samme dato:) klem
AwholeNewWorld Skrevet 6. desember 2006 #4 Skrevet 6. desember 2006 Morro! Da har vi termin samme dato, vi og :=) Hihihi! Lykke til videre! klem!
Øyboeren med to små <3 Skrevet 6. desember 2006 Forfatter #5 Skrevet 6. desember 2006 hehe, så gøy..! klem
nattensDronning Skrevet 7. desember 2006 #6 Skrevet 7. desember 2006 så kjekt. Jeg var på første kontroll i går, og skal neste gang også 8.jan. Ja veldig kjekt med den boka, har skrevet masse i den allerede. Jeg tror jeg tar det meste av kontrollene hos legen denne gangen. Forrige gang var jeg annen hver gang, men likte ikke ho gamle jordmora noe særlig.
3 små!:) Gutt, gutt og jente! Skrevet 7. desember 2006 #7 Skrevet 7. desember 2006 Så fint å høre at alt var bra, da!! Gratulerer:) Jeg var også til 1. kontroll i går, men gikk til lege, da. Neste gang blir det jordmor, og så blir det annenhver gang lege og jordmor tror jeg... Alt var iallfall helt i orden:) Termindatoen min ble 22. juli! Har begynt å glede meg til ultralyden allerede;)
Øyboeren med to små <3 Skrevet 8. desember 2006 Forfatter #8 Skrevet 8. desember 2006 jeg også.. jordmr skulle søke meg inn til ultralyd i uke 18, og det syntes jeg hørtes forferdelig lenge ut til..! hehe... helt til hun sa at det blir i midten av februar, og det er jo egentlig ikke lenge til, og tida går fort nå i denne mnd..! jeg blir vel mest å gå til jordmor om det ikke er noe spesielt, har ikke vært hos lege i det hele tatt.. hehe... men men.. virket ikke som om det egentlig var en nødvendighet..
superhappy32-guttemamma Skrevet 8. desember 2006 #9 Skrevet 8. desember 2006 Enda mer morro, jeg har og vært på førstegangskontroll samme dag, terminen ble flyttet en uke frem, så nå er terminen 08.07.07! Må på jobb, skriver mer senere!!!!!!!
3 små!:) Gutt, gutt og jente! Skrevet 8. desember 2006 #10 Skrevet 8. desember 2006 Nei, er jo helt fritt valg, så man må jo ikke gå til legen:) Legen min sa at jeg kom til å få mer utfyllende informasjon hos en jordmor enn hos lege, så jeg burde minst gå til jordmor annenhver gang. Syns det var bra sagt av en lege:) Nå har jeg funnet en jordmor som ligger 2 min fra der jeg jobber, så det virker jo helt perfekt!! Der har de ultralyd også, så jeg er jo SÅ fristet nå, da... Hehe... Men så lenge alt er i orden skal jeg vente til uke 18 eller 19 (kommer jo an på når jeg får time...). Jammen godt at vi er i desember, for tida flyr jo av gårde, som du sier:)
Øyboeren med to små <3 Skrevet 8. desember 2006 Forfatter #11 Skrevet 8. desember 2006 ja, det var bra sagt..! jeg fikk i allefall alt av info jg trengte, syns jeg.. hadde det vært noe sted her jeg visste om at man kunne ta privat ul, hadde jeg gjort det..
2store1liten-kanskje en til.. Skrevet 14. desember 2006 #12 Skrevet 14. desember 2006 Hei hollow3! Er fra Mosjøen jeg også og har termin 11 juli. Spennende dette;-) Skal til jordmor 2 januar og håper å høre hjerteslag. Var på 1. kontroll til lege 11 des. og fikk henvisning til gyn.ul fordi han synes livmora kjentes litt liten ut... Var på ul i går og alt så helt perfekt ut - -heldigvis;-))) Formen er fin her, skal ikke klage. Hva med deg? Er forresten spent på fødested ettersom det er sommerstengt i Mosjøen og Mo og S.sjøen skal bytte på å ha stengt til someren...
Øyboeren med to små <3 Skrevet 14. desember 2006 Forfatter #13 Skrevet 14. desember 2006 joda, formen er ok, men av og til slår kvalmen og trøttheten skikkelig til..! ja, kan bli ganske så interessant, det der.. :s hadde uansett ikke fått føde i mosjøen, siden jeg er førstegangs og sånn.. men kan ikke si at det frister noe spesielt å dra verken til ssj eller mo... hehe...
2store1liten-kanskje en til.. Skrevet 15. desember 2006 #14 Skrevet 15. desember 2006 Hei du;-) Hadde heller ikke kunne født i Mosjøen pga. litt komplikasjoner de forrige to gangene (vakuum og igangsatt fødsel pga. overtid). Tenker dessuten på å ha epidural denne gang, vil ikke ha mer smerter enn nødvendig. Men vi kan vel ikke velge, må nok bare føde der det er åpent;-)) Lykke til videre!
Øyboeren med to små <3 Skrevet 15. desember 2006 Forfatter #15 Skrevet 15. desember 2006 hehe, sant det, valgmulighetene er heller små..! lykke til du også..!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå