Gå til innhold

Hvor mange her bruker bare ammeinnlegg av ull?


Anbefalte innlegg

Kjøpte et 6 par emminnlegg i ull på Sparkjkjøp (merinoull) før jeg fødte). Men bruker jeg dem, går melka rett gjennom og jeg våkner våt. Har bare vasket dem en gang før bruk så ullet skulle vel være i orden det.

 

Sverger nå til disse tynne rosa ammeinnleggene laget for Lansinoh, Thermobaby, Tommee Tippee og andre. De er dog noget dyre. (men Natusan, Chicco, Avent vil jeg ikke ha).

Fortsetter under...

jeg bruker ammeinnlegg i ull,og vanlige utenpå der igjen...synes det er veldig behagelig,har ikke vært sår en eneste gang enda!investerte i 3 par tykke innlegg i ull..og 2 par tynne..er verdt det når jeg slilpper såre vorter og skjold:)

Har bare brukt ullinnlegg jeg. Syns det var behagelig, og har sluppet såre brystvorter. I starten når jeg lakk masse brukte jeg flere lag ull :-) Men når "fossen" først starta tror jeg ingenting kunne holdt meg helt tørr. He he, heldigvis roet jo utdrivningsrefleksen seg etterhvert da, ingen lekkasjer nå :-)

Annonse

Jeg kan ikke bruke det pga sopp (da må det kokes etc... masse styr). Fant ut at ammeinnleggene fra coop er enestående, de setter seg ikke fast i puppen som f.eks natusan sine gjorde på meg. Har også brukt disse rosa ammeinnleggene som var bra men dyre. Coop sine er like bra men mye mye billigere;-)

Gjest colorina

Jeg gjorde det med førstemann, men denne gangen starter krana i tide og utide, jeg har en voldsom utdrivningsrefleks, så det blir bare søl! så jeg bruker engangs hjemme og ull ute (noen ganger med engangs uta på der igjen).

Poenget med ull er jo å ha det inntil huden for å unngå såre brystvorter, sopp og tilstoppede melkeganger.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...