Gå til innhold

Klump på kjønnsleppa


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fått klump der nede som er som en halv ert. Hva kan det være?

Det kjennes ikke ut som en kvise for det har eg hatt der en gang før.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

kjønnvorter ??? det kan det også være

Skrevet

Det er på den ytre kjønnsleppa og langt framme. Tror verken hemoride eller kjønnsvorter. Er det mulig å få åreknuter der? Hvordan ser de ut?

Såg nettopp i speilet (grusomt syn forresten, rødt og hovent og dobbelt så stort som normalt) Det er en klump som ligg inne i leppa ikke noen synlig pore eller tupp. Den er litt øm, men ikke vond.

Skrevet

da er det ikke kjønnsvorter... men har da ikke peiling.. kanskje du må sjekke det opp med legen

Skrevet

høres mest ut som en kvise eller kanskje et inngrodd hår som har lagd en salgs kvise... om noen dager kan du sikkert klare å klemme ut no puss, så forsvinner den.. har hatt noe sånn selv et par ganger

Skrevet

Hei.. Det er fullt mulig å få åreknuter der nede under graviditet, så kanskje det er det... Snakk med legen din. :-)

Skrevet

Hatt sånne jeg også før. Går bort etter ei lita stund. Tror det bare er ei slags kvise ja.

Skrevet

Kan være mineralutfelling, altså en slags liten ansamling av kalsium like under eller i huden. Det foregår en del redistribusjon av kalsium i kroppen din under graviditeten bl.a. fordi barnets knokler skal bygges. Du får spørre legen din, det er helt sikkert ikke noe farlig.

Lykke til! :o)

Skrevet

Det er en betent hårsekk (høres i allefall slik ut). Jeg har hatt det flere ganger - som oftest går de bort av seg selv, men i to tilfeller har jeg måttet inn på legevakten å snitte i de for å få ut pusset. Da har den blitt såpass stor og vond at dette var eneste utvei. Du kan prøve å klemme det ut selv... og JA det går bort!! Det er ganske vanlig at vi kan får dette der vi har hår..., nedentil og under armene sa legen til meg.

Lykke til, det er ganske ubehagelig - det vet jeg!

 

Skrevet

man blir jo ganske blodfyllt der nede når man er gravid så det kan jo rett og slett være en opphoping av blod . en vene som har blitt litt tjukkere enn vanlig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...